Deb uzantılı dosyam Pardus'ta çalışmıyor

Merhabalar. Benim electron js ile oluşturdum. Normal linuxte çalıştı. Fakat pardus ile çalıştıramadım.

Akıllı tahtalarda kullanılmak için yapılmıştır. Windows kurulu akıllı tahtalarda sorunsuz çalışmaktadır. Normal linuxte sorunsuz çalışmaktadır. Fakat parduste çalıştıramadım. Yardımcı olur musunuz?

dpkg-deb: hata: 'okuyorum_3.0.2_amd64.deb' arşivinin 'control.tar.zst' üyesinde bilinmeyen bir sıkıştırma biçimi kullanılıyor, pes ediliyor
dpkg: okuyorum_3.0.2_amd64.deb arşivi işlenirken sorun yaşandı (--install):
 dpkg-deb --control alt süreci 2 hatalı çıkış kodu ile sona erdi
İşleme sırasında hatalarla karşılaşıldı:
 okuyorum_3.0.2_amd64.deb

zst uzantılı dosya açılmamış.

sudo apt install zstd bunu yüklersen belki açılır.

Linux ekran görüntüsü

Öncelikle hızlı cevabınız için teşekkür ederim. Çözüm işe yaramadı.

electron js’teki build kodu şöyle:
“start”: “electron main.js”,
“build”: “electron-packager . okuyorum --platform linux --arch x64 --icon icon/1024.png --out dist/”,
“deb64”: “electron-installer-debian --src dist/okuyorum-linux-x64 --arch amd64 --config config.json”,
“compile”: “npm run build && npm run deb64”

Normal linuxte build edildiğinde deb formatına dönüşmemiş hali olan portable hali de çalışıyor.
Parduste o da çalışmıyor. Acaba electron js ile pardus arasında bir uyumsuzluk mu var?

Bu arada electron js’i pardus üzerinde de kurdum. Pardusten çıktı aldım yine sonuç değişmedi.
Aşağıda hem pardus hem de linuxte aynı dosyaların özelliklerinin ekran görüntüsünü ekledim. Bu fark neden kaynaklanıyor?

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.