Deepin 15.7 çıktı (peki Pardus 17.3) ne zaman güncellenecek?

pardus masaüstü ortamı ve sistem optimize ayarları ne zaman güncellenecektir? deepin 15.7 yenilikler ile geldi. gelen yenilikler pardus DDE ye eklenecek mi zaman bilgisi var mı?

masaüstü başlat menüsü ve yenilikler konusunda güncelleme bilgisi verebilir misiniz?

1 Beğeni

Pardus ile Deepin farklı işletim sistemleridir
Deepin güncelleme yayınladıysa bu Pardusu ilgilendirmez
Pardus DDE sadece Deepin geliştiricilerinin hazırladığı bir masaüstü ortamı ola DDE yi kullanan bir sürümdür
Deepin den farklıdır
Misal Debian tabanını kullanan 30 tane dağıtım var ama hiçbiri bir diğerine bağlı değil
Başka bir dağıtımın yaptığı bir şeyi bir başka dağıtımdan beklemek çok anlamsız olur
Saygılar sunarım…

Merhaba,
Olayı netleştirmek gerekirse: deepin deki her yeniliği takip ediyoruz evet ama yerleştirmeyi hemen yapmıyoruz. Deepin masaüstü ortamı stabil versiyonunu ilan ettiğinde(15.5) Pardus 17.1 ile biz onlardan önce duyurduk ve yerleştirdik. Şuanki haliyle bile Pardus DDE piyasadaki en stabil DDE altına imzamı da atmış bulunmaktayım.(bütün özellikleri barındırmak değil stabilite) Taywan da debconf ta debian geliştiricileriyle bu konuyu uzunca görüştük ve debian için bir deepin import ekibi oluşturulmasını kararlaştırdık. Ama hala tamamen debian stable ile çalışabilen bir paket ağacı debianın elinde de yok, çok eksikleri var. Debian ve aynı zamanda deepin ile irtibat halindeyiz. Sonuç olarak lütfen sabırlı olun, evet deepin e göre geriden geliyoruz ama emin ilerliyoruz, iş gücü problemimiz var hemen müdahele etme şansımız olmayan durumlar oluşmaması adına bu durum oluşmaktadır. Desteğiniz için teşekkürler.

Selamlar.

4 Beğeni

Güzel vurgu için çok teşekkür ederim. Her dağıtımın oluşma sebebi farklı…
Farklı ihtiyaçlardan dolayı dağıtım oluşmuş zaten…

Selamlar.

1 Beğeni

deepin masaüstü ortamı güncellendiyse bu pardus dde yi neden ilgilendirmemeli? tüm paketler yada yazılımlar sonuçta güncelleniyor. bu güncellemelerin pardus deposuna eklenmesi sağlanacak mı diye sordum mevzu budur.

1 Beğeni

ilginiz ve anlayışlı cevabınız için teşekkür ederim. ilgiyle takip ediyoruz. yenilikleri güvenle bekliyoruz. iyi çalışmalar.

4 Beğeni

Ayrıca pardus dde son güncellemeyi yaptıktan sonra "uyku dan uyandığında giriş yapmamaya, parolasız girişi aktif ettikten sonra da normal olarak açılmamaya başladı. masaüstü gelmiyor sistem kullanım dışı kalıyor.

pardus dde nin kararlı hale gelmesini bekliyoruz.

1 Beğeni

Pardus DDE normal çalışıyor. Sistem güncel. Parolasız giriş devrede ve çalışıyor.

Peki dediğin gibi olsun :))

2 Beğeni

Açıkçası pardus dde de aldığım kurulum ve sistem sorunlarından bıktım…

Klasik kullanıcı hatası : isoyu yanlış yazdırma veya eksik indirme …

Md5sum kontrolü yapın ve yazdırırken
Pardus disk kalıp yazıcısını kullanın.

yazdırırken rufus dd olarak yazdırdım. isoyu iki kez indirdim. sorunsuz kurulum i
için pardus disk kalıp yazdırıcı mı kullanmak durumundayım?

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.