Depolama alanı azalıyor

Merhaba,
Pardus u ilk kurduğumda 14-15 GB boş alanım vardı. Sonra sonra azaldı. En son 5 GB Lara kadar düştü. Son günlerde ise iyice azaldı. Şimdi 800 MB civarında kaldı. Uğraşıyorum program kaldırıyorum gereksiz şeyleri siliyorum ama nafile. Değişen bir şey yok. Bu sorunu nasıl çözerim. Yardımcı olabilir misiniz

/var/log/ dizini içindeki dosyaları silerek deneyiniz.

Silme işlemini herhangi bir program aracılığıyla mı yapıyorsun? Eğer cevabın hayır ise Bleachbit kur bilgisayara, temizlik işlemini onunla yaptır. Bence işini görecektir. İyi çalışmalar.

Naci bey Evet bkeachbit ile yapıyorum. Ama nafile.
Kaan bey dediğinizi yaptım. Ama pek değişen bir şey olmadı, bende yüklediğim programları kontrol ettim, bazılarını kaldırdım, kök dizinde bu programlar ile ilgili kalıntıları temizledim, hatta yeni bir kullanıcı oluşturdum eski kullanıcı dosyalarını sildim. Şimdi yaklaşık 5 GB boş yer görünüyor, ama daha fazla olması gerekmiyor mu. 29 GB diskim, bunun 23 GB civarı dolu görünüyor halen. Pardus bu kadar yer kaplar mı, sıfır kurulmuş halı… anlamadım

Terminalden df -h komut çıktısını paylaşır mısınız?

Snaptic paket yöneticisinden Stacer paketini kur bence onu dene.

Çıktı bu şekilde… şimdi dikkat ettim. Garip bir şekilde bugün boş alan 17 GB a çıkmış. Ama Pardus un 9 GB yer kaplaması normal midir…

Değerler normal gözüküyor. Alanınız zaten 32 gb. Bir kaç adet program kurduysanız zaten alanın çabuk dolması doğal.

Tamam teşekkür ederim. Allah razı olsun.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.