Didim Devlet Hastanesi Pardus Kullanıyor

Didim Devlet Hastanesi Pardus Kullanıyor

Pardus Milli İşletim Sistemini kullanan Didim Devlet Hastanesi, Uluslararası sivil toplum kuruluşu HIMSS (Sağlık Bilgi ve Yönetim Sistemleri Topluluğu) tarafından yapılan değerlendirmede Stage 6 belgesini alarak bir ilke imza attı.

T.C. Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Medipol Üniversitesi işbirliğinde yürütülen dijital hastane değerlendirme çalışmaları kapsamında, 04 Ağustos 2017 tarihinde Medipol Üniversitesi temsilcileri tarafından Didim Devlet Hastanesine yapılan ziyarette, HIMSS EMRAM’a (Elektronik Medikal Sağlık Kaydı Adaptasyon Modeli) göre, teknolojinin hasta güvenliğine ve sağlık bakım kalitesinin artırılmasına katkısını değerlendirmeye yönelik ölçümler yapılmıştır. Yapılan değerlendirmelerde milli ve açık kaynak kodlu işletim sistemi olan Pardus’un kullanımına özel bir önem verilmiş olması ve laboratuvar cihazları ile başarılı entegrasyonun sağlanabilmesi, takdire değer bir çaba olarak görülmüştür.

Didim Devlet Hastanesi’nin bu çabası, ülkemizde Milli İşletim Sistemi Pardus kullanan HIMSS Stage 6 belgesine sahip ilk hastane ünvanını almasını sağlamıştır.

2 Beğeni

Çok güzel bir haber. Darısı diğer sağlık tesislerinin başına inşallah.

1 Beğeni

Cüneyt Hocam paylaşım için teşekkürler.

1 Beğeni