Diğer dağıtımlar için kategori açabilir misiniz?

Selamlar.

Dağıtım ayrımı yapmadan, Türkiye’deki tüm Linux kullanıcılarının bir arada olduğu bir forum olmasını hep istemişimdir. Zaten yaşadığımız birçok problem, diğer dağıtımlarda da yaşanabiliyor. Türkiye Linux topluluğunu tek bir platformda bir araya getirerek bilgi paylaşımını artırabileceğimizi düşünüyorum.

Tabi “Hadi herkes forumları kapatsın, ortak bir foruma geçeceğiz.” diyemeyiz. Dağıtımlar kendi forumlarını kapatmak istemeyebilir. (Örneğin Ubuntu-Tr forumunda birçok faydalı konu var.) Her topluluk istediğini yapmakta özgür.

Tamamen ortak bir TR Linux forumu olmasa da, Pardus forumunda “Diğer Dağıtımlar” kategorisi açılabilir diye düşünüyorum. Bu kategori altında Ubuntu, Linux Mint, Debian, Manjaro, Arch, Archman gibi alt kategoriler yer alabilir. Bu kapsayıcılığı, yerli dağıtımımız olarak Pardus’un yapması en mantıklısı olacaktır. Ayrıca Pardus forumu, discourse yazılımını kullandığı için -diğer dağıtımların forumlarına nazaran- çok kullanışlı bir forum deneyimi sunuyor.

Linux Mint TR forumunun daha yeni kapanmasının da etkisi ile bu konuyu açmak istedim.

Ne dersiniz?

3 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.