Direkt GRUB satırı çıkıyor

Bilgisayarıma Pardus kurdum ancak bilgisayarı açtığımda karşıma GRUB ekranı çıkıyor.Yeniden başlatınca f7 ile boot menüsünü açıyorum.Bilgisayarımda Ubuntu kurulu olmamasına rağmen 1.Ubuntu 2.Pardus seçeneği geliyor ve pardusa öyle giriş yapabiliyorum.Bu durum normal midir ? Değilse neyi yanlış yapmışım ?

Kurulum sırasında önyükleyiciyi doğru yere kurulmamış olabilir.

Bu kısımın ekran görüntüsünü paylaşır mısınız?

Biraz daha açma şansınız var mı daha yeniyim buralarda :smiley:

Bilgisayarınızda bağlı harddisk sayısı / işletim sistemleri hakkında da bilgi verirseniz iyi olur.

Pardus kurulumunu gerçekleştirdiğini USB ile sisteminizi çalıştırarak açılış menüsünde Pardus Çalışan seçerek açınız.

Pardus’un kurulu olduğu disk bölümüne girerek sisteme bağlanmasını sağlayınız. (Masaüstündeki Ev dizini > soldaki aygıtlar menüsü)

Terminal açarak (herhangi bir dizinde ya da masaüstünde fare sağ tık > burada terminal aç) aşağıdaki 4 komutu sırasıyla çalıştırarak grubun kurulumunu sağlayıp, sisteminizi kapatıp yeniden başlatınız.
(Komutları kopyala yapıştır yapmanız daha sağlıklı olur)

sudo apt update
sudo apt install grub2-common
sudo grub-install /dev/sda
sudo update-grub

grub-install: hata: /usr/lib/grub/i386-pc/modinfo.sh doesn’t exist. Please specify --target or --directory. 3.komutu girince bu çıktıyı alıyorum.

BIOS ayarlarından boot menüsünden uefi / legacy gibi seçenekleri değiştirerek tekrar dener misiniz?

Hata tam ekran görüntüsü paylaşır mısınız?

Legacy yaptım ve sorun düzeldi ama diğer konudaki wifi ayarlarını yapmama rağmen hala kablosuz ağları göremiyorum kablosuz ağlarla da ilgili yardımcı olur musunuz?

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.