dısk bölümleme..

merhaba arkadaşlar masaüstü pc de Ssd 120 Gb windows 10 kurulu 500 Gb de 100 gb ayırarak pardus 17.2 kurdum ama geri kalan 400 gb i hem windows da hemde pardus da ortak depolama ve arşiv olarak kullanmak istiyorum ama yapamadım her seferinde sistem bozuldu 5 kere yeniden pardus kurdum. acaba konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar aydınlatabilir mi…

Pardusu kurduktan sonra Pardus üzerinden GParted uygulamasını kullanarak söylediğiniz bölümü NTFS biçiminde biçimlendirebilirsiniz.

1 Beğeni

GParted kullanımı için aşağıdaki bağlantıdan yararlanabilirsiniz.

https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=GParted_kullanımı

1 Beğeni

Aleyküm Selam
Şu konudaki anlatım sizin için uygunsa, uyarlayıp deneyebilirsiniz.

2 Beğeni

muhammed yılmaz birkez daha deneyeceğim…kemal oktay bey pek anlamadim windows u yeniden kuramam çünkü yedegim gitti sadece pardus u yeniden kurabilirim…

@Ugurgulbuz eğer tekrar sıkıntı yaşarsanız, takıldığınız yerde ekran görüntüsü paylaşarak sorarsanız forumdaki bir çok arkadaş yardımcı olacaktır. Sormaktan çekinmeyin : )

Peki teşekkür ediyorum. ama keşke windows kadar kolay olsa linux veya kullanımı biraz daha kullanıcı dostu olsa.

Aslında disk bölümleme işlemi windowstaki kadar kolay. Hatta bildiğim kadarıyla eskiden linuxta daha kolaydı, windows geriden takip ediyordu, sonradan böyle kolaylaştırdı

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.