Disk işlemi ile ilgili

Merhaba, ben Linux’a geçmeye karar verdim. Bunun içinde Pardus’u seçtim, ufak tefek sorunlar dışında memnunum, hemen hemen hepsinin çözümünü bu forum sayesinde bulabiliyorum zaten… Bu konu hakkında çözüm bulamadım; hobi olarak bilgisayarlarla uğraşırken, şu Windows’ta çalışırken, sağlıksız olsada acayip pratik bir işlem olan diski bağlayıp disk yönetiminden yenileyince diskin başlama özelliğine benzer kolaylığı var mı? Varsa bir yerden aktifleştirmek mi gerekiyor?

2 Beğeni

Ayarlar - Kaldırılabilir Sürücüler ve Ortam - Bellek sekmesine bakınız.

2 Beğeni

Teşekkürler, yalnız derdim daha çok usb gibi harici disklerle ilgili değil de, diski direk çalışan anakarta sata kablolarıyla bağlayınca göremiyorum, yeniden başlattıktan sonra da herhalde benim külüstür pc’nin kafası karışıyor, Pardusu farklı disklerden açmaya çalışıyor galiba… Konsol çıkıyor, orda root’un içine baktığımda sistem klasörleri değilde mp3 müzikler, programlar klasörü filan görünüyor, yani ulaşmaya çalıştığım diskin içi… Bayağı eski bir sistem Gigabyte g41 anakart kullanıyorum…

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.