dizüstü kablolu bağlantıdan telefona bağlanma

yeni pardus kullanıcısyım, dizüstü bilgisayarıma Pardus 17.5 UVD XFCE (64-bit) yükledim ve birçok anlamadığım konuları forumda takip ederek çözdüm;Pardusdan oldukça memnunum.Windows kullanırken kablo ile bağlandığım dizüstü bilgisayarın internetine cep telefonum ile bağlanarak kullanabiliyordum aynısını pardusda nasıl yapabilrim? Forumda spectrum arkadaşın cevabını" terminale iw list yazınca çıkan listede supported interface modes altında ap yazmıyorsa internetini kablosuz paylaşamıyorsun."okudum; bende “ap” yazıyor ama yöntemini bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

Kablolu ağı laptop ın wi-fi ından hotspot olarak mı sunmak istiyorsunuz ? Eğer durum öyle ise :

• Panelden Ağ simgesine sağ tıklayıp → Bağlantıları Düzenle
  • Ekle
  • Kablosuz Bağlantı seçilir

Gelen Ekrandan

• SSID yi dilediğiniz ismi verin
  • Mod çoktan seçmelisisnden → Etkin Nokta
  • Aygıt çoktan seçmelisinden uygun wi-fi kartını seçin

Üstteki sekmelerden (tab) kablosuz ağ güvenliği sekmesi seçilir

Gelen Ekranda

• Güvenlik çoktan seçmelisinden → WPA & WPA2 Kişisel
  • Parola belirlenir

Kaydedin hotspot etkin noktanız kısa sürede kullanıma açık olacaktır.

İstediğiniz hotspot mantığı değil ise sorunuzu daha açık yazmanız gerekcek diye düşünüyorum.

5 Beğeni

İlginiz için teşekkür ederim,sorunum tamda bu idi.Dediklerinizi uyguladım ve sonuç tam istediğim gibi mükemmel.Kablo ile bağlandığım interneti wifi olarak dağıtabiliyorum,çalışmalarınızda başarılar dilerim.selam ve dua ile

3 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.