Dns_probe_fınıshed_nxdomaın

Merhabalar,
Bir Bankanın sitesine bağlanmak istediğimde DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN hatası almaktayım. Aynı banka internet adresine aynı intenet ağından cep telefonum ile web sayfasına bağlanabiliyorum. İnternette biraz araştırdığımda DNS önbelleğini temizleme işleminden bahsediliyor. Bu kodu yazdım çalışmadı ( * Linux: Terminal açın ve “sudo /etc/init.d/nscd restart” yazın.) Bu kodun Pardus karşılığı hakkında bilgisi olan var mıdır? Kolay gelsin.

2 Beğeni

Merhaba

Tarayıcı önbelleğini temizlemeyi ve geçmişi silmeyi denediniz mi?

Ayrıca tarayıcı adres çubuğuna aşağıdaki komutu yapıştırarak açılan sayfada clear host cache yapabilir misiniz?

chrome://net-internals/?#dns

Önemli Uyarı: Banka adresine girmek istediğiniz adres doğru olmasına rağmen hata alıyorsanız bağlı bulunduğunuz ağda sıkıntı olabilir yada daha önce o bankaya ait sahte bir internet sitesine girmiş olabilirsiniz.

Yakın zamanda yaşanan sim kart kopyalama olayları göz önüne alındığında başka türlü sorunlarda yaşıyor olabilirsiniz.

1 Beğeni

Merhaba
Farklı iki tarayıcıda da önbellek temizleme işlemi yaptım olmadı. www.teb.com.tr adresine giriş yapamıyorum ne yazık ki. Diğer banka adreslerinde bir sorun yok fakat teb sitesinde DNS hatası alıyorum.

1 Beğeni

Pardusu mobil internetinize bağlayıp bir daha dener misiniz? Bazen internet firması (isp) kaynaklı durumlar oluşabilir.

2 Beğeni

Merhaba, Mobil bağlantı ile denedim bağlantı sorunu yaşamadım. İnternet sağlayıcı kaynaklı sanırım. Teşekkür ederim

2 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.