donanım anahtarı ile kablosuz bağlantı kapatıldı

merhaba kapatılmış bir konuyla aynı sorun bende var.
17,3 laptopa yükledim atheros wireles aygıtı ile internete bağlanıyorum gayet başarılı iken gösterge üzerine ‘‘x’’ kırmızı işaret geldi internet gitti ağdaki hiçbir bağlantıyı görmüyor .donanım anahtarı ile kablosuz bağlantı kapatıldı bilgisi geliyor.donanım anahtari fiziksel ulaşılır bir yermidir işaretle açılıp kapatılabilirmi .
bu sorun olurken sisteme mudahalede bulunmadım kendiliğinden oluştu.
ilginize teşekkür eder başarılar dilerim

Klavyenizdeki Fn tuşu ile birlikte basılan bir tuş olabilir (genelde dalgaya benzer bir resim oluyor). Ya da Bilgisayarın kenarında bir anahtar olabilir.

merhaba kaan bey
sadece wifi tuşu var onuda açıp kapatmak birşeyi değiştirmiyor.

Çalışan Pardus ile açarak test edebilir misiniz?

bu testi yapmıştım çalışıyor daha önce oldu bunu denedim çalışan ile bağlandım tekrar kurulmuşta çalışmadı pardusu yeniden yükledim sorun düzeldi şimdi yine aynısını yaptı bunu yeniden yüklemeden çözmeliyim çalışmalarım kayboluyor yedek bölümü yok

sudo apt install wicd komutu ile paketi yükleyin. Oturumu kapatıp yeniden giriş yapın. Sağ alt köşede saatin yanında bir kutucuk olacak. Bu simgeyi sağ tık ile tıklayın ve açılan pencerede Kablosuzu aç butonuna basıp deneyin.

internete giremediğim için bunu yapamıyorum.

hiçbirşey yapmadım şimdi çalıştı ‘‘x’’ kırmızı işaret kalktı ağlar göründü internete giriyor.
bu konuda sebep sonuç bilgisine ulaşırsam tekrar dönüş sağlayacağım.önerdiğiniz
sudo apt install wicd komutunu uygulamamda bir sorun çıkarmı

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.