Dosya kaydederken isim değiştirme yerine arama fonksiyonu çıkması

Şimdi şöyle, dosya indiriyoruz ya, save dedik şu ekran açılıyor hani, ismini değiştirmek istiyorum, ama klavyede bir harfe basınca gidiyor arama fonksiyonunu açıyor. Bunu istemiyorum işte. Direk ismini değiştirsin. Bunu isim kısmına tıklayarak da yapıyorsun ama uzantıyla beraber olduğu için onu 2 saniyede seçip de değiştirmen gerekiyor uzantısını silmeden, silince iki saat uğraş dur… Yani ben arama fonksiyonunu hiç istemiyorum, save dialogu açılınca direk harfe basınca isim değiştirsin. Çok saçma ve işlerimi aksatıyor. 100 tane dosya kaydedeceğim diyelim, her seferinde ismini değiştirmek için tam o noktaya basıp isim değiştirmek çok uğraştırıcı windowsta çok daha pratik…

2 Beğeni

Bu konuda ben de sana katılıyorum, o sayfa ilk açıldığında odaklanılan yeri değiştirmek lazım ama bunu kendimiz nasıl yaparız veya pardus ekibi yapabilir mi bilmiyorum.

Selamunaleyküm
Direk çözüm değil ama tıklamaktan kolay olarak f2 ye basınca direk ismini değiştirme bölmesi açılıyor belki şimdilik işinize yarar

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.