dosya paylaşımı

Merhabalar Ben pardustan windowstaki bir paylaşım klasörüne bağlanmak istiyorum pardusa baktım ama bulamadım bu konuda bana yardımcı olurmusunuz.

Dosya yöneticisini açtığınızda sol tarafta bulunan panelin içerisinde Ağı Tara yazısı var.
Ya da Dosya yöneticisi açarak CTRL+L tuşlarına basıp paylaşımdaki bilgisayarın ip sini girerek ulaşabilirsiniz.
Örnek: smb://192.168.1.150

Not: Erişim sağlamazsa terminalden sudo apt install samba komutunu çalıştırınız.

tamam kardeş gördüm onu ama o benim işime yaramıyor bizim kurumda farklı vlanlar var bir birlerini göremezler ama windows ta windows tuşu ve r yaptıktan sonra ip yazınca bağlanabilirsin ama ağı tara dediğinde bulmaz

Yukarıda ki mesajımda düzenleme yaptım.

merhabalar ctrl+l basıyorum bir şey olmuyor sambayıda kurdum

Hangi arayüzü kullanıyorsunuz?

Pardus 17.3 XFCE (64-bit)

Dosya yöneticisini açarak (thunar) CTRL+L tuşuna basınca küçük bir pencere açılması gerekiyor.
Dosya yöneticisinde F10 tuşuna basarak Git - Konum Aç seçeneğini de kullanabilirsiniz.

tamam dediğinizi yaptım kutu açıldı ama smb://10.6.00.00 yazınca hiç bir şey çıkmıyor

Diğer bilgisayara ping atabiliyor musunuz?
sudo ping 10.6.0.0

1 Beğeni

Merhabalar,

afp://10.6.0.0 ile sorunumu çözdüm teşekkürler.

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.