Dosya uzantısı değiştirme wep sitesi

Herkese selam…
Benim bitirme projem dosya uzantısı değiştirme sitesi olacak. Pdf den worde jpeg den png ye falan istiyor. Php de nasıl yaparım. Sizce zor bir konumu

2 Beğeni

Merhaba

Eğlenceli ve orta seviye bir konu, arayüz tasarımı dahilse mevcut yayındaki örnek sitelere bakarak kendinize bir tasarım çıkarabilrsiniz.

Arka planda ise php kütüphaneleri ve apiler yardımıyla istediğiniz işler fazlasıyla yapılır.

Çalışmalarınızı burada paylaşırsanız hep beraber güzel birşeyler ortaya çıkarabiliriz diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Php 'de @yakusha Sabri Ünal bey de tavsiye verebilir.

1 Beğeni

Sadece uzantı mı değişecek yoksa dosya formatı da mı değişecek? Bunlar farklı şeyler. PDF word dönüşümü için ocr kütüphanesi kullanmak zorunda kalabilirsin. Resim dönüştürmek kolaydır zaten hazır kütüphane ile girdiyi farklı bir çıktı türünde kaydedebilirsin.
Ha sadece dosya uzantısı değişecek ise o en kolayı zaten, isim değiştirilecek :slight_smile:

tüm resim işleri için imagick kullanabilirsiniz. hazır kütüphaneler de composer ustunde vardir. PHPGD ile oluşturup çevirince kalite bozunuyor.

PDF ve OCR vs kismini bilmiyorum. aramaniz lazim.

2 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.