DraftSight x64 Beta Sürümü Pardus 19.0 İncelemesi

Merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere çizim yazılımları ve kurumsal yazılımlar konusunda Pardus hala zayıf ve üretici firmalar Linux’a sırt çevirdiği için ancak belli bir yere kadar sayın geliştirme ekibimiz tarafından getirile biliyor, Özgür işletim sistemlerine önem veren firmalar haricinde Dassault Systèmes firması da kullanıcılarına sürpriz yaparak DraftSight için bir Linux ‘‘dep’’ paketi yayınladılar sürüm hala betada olmasına rağmen bence ‘‘dep’’ paketleri arasındaki en güçlü ve nitelikli çizim yazılımlarından biri bu program gönül isterdi ki Pardus Mağazada yer alsın ancak Mağazamız şuan maalesef Free Program geliştiren Linux tabanı destekli yazılımları çokta aşabilmiş değil bildiğiniz üzere Dassault Systèmes firması SolidWorks Programını geliştiren ve günümüze getiren firma ve bu Programla Endüstriyel anlamda birçok firmada kullanılmş ve büyük paralar kazandırmıştır. Programı Yakşalık olarak 2 3 gün gibi bir süreçte denemeden geçirdim bir sıkıntı veya soruna rastlamadım, Çizim için özellikle 2D için bir Program arıyorsanız tavsiye ederim maalesef hala Linux tabanlı sistemler Driver konusunda çok zayıf durumda Pardus tabi içlerinde bunu biraz daha aşmış bir İşletim sistemi fakat buna rağmen 3D çizimler hala bir noktada sıkınıtı yapıyor ve Programın Windows sürümünde bile şuan 3D çizimler oldukça pasif kalmakta, tavsiyem 2D çizimlerden yana olmanızdır DraftSight Programını indire bileceğiniz bir ‘‘Bağlantıyı’’ size yazımın soununda vermiş bulunmaktayım ve ayrıca ekran görüntüsü de paylaşacağım iyi çalışmalar dilerim, okuyan herkese teşekür ediyorum.

‘‘DraftSight İndirme Adresi’’

4 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.