driver kurma programı

ben tüm sürücleri driver boster gibi bir programla kurabilirmiyim

1 Beğeni

Bahsettiğiniz program windows için. Linux’da çalışıyormu veya linux sürücülerini buluyormu bilmiyorum. Kurarak deneyebilirsiniz. Ama sanmıyorum.

Bilmediğim için soruyorum: Pardus win7 gibi otomatik driver’ları yüklemiyor mu?
Ben bir sorun yaşamadım gerçi.
Hani driver yoksa internetten bağlanıp otomatik indiriyor mu?

NOT: Son (ev) kullanıcı olarak Pardus’u deneyimliyorum. 10 gündür gayet iyi. Evelsigün güncelleme yapmadan önce bir ara mağazaya bağlanmadı. Güncellemeden sonra o da tamam :slight_smile:

Biliyorsunuz ki linux dünyasında onboard olmayan veya çok yeni ekran kartlarının varsayılan yüklemede direk tanınması ile ilgili problemler olabiliyor. Doğal olarak bu durum Pardus ta da mevcut. Ve sanırım bir çok son kullanıcının kıran kırana uğraştığı prıblemlerden birisi. Sorunuzla az ilgisi olsada şunun haberini vermek için bu kadar uzattım: son kullanıcı dostu bir driver tespit ve yükleme programı üzerinde çalışıyoruz, başlarda testler pek umut verici değildi ve belki görmüşsünüzdür deepin özgün uygulamları arasında benzer bir program var. Pardus a henüz eklenmedi ama uğraşıyoruz, yine forumdan bir alpha sürümü ile başlatıp geri bildirim toplamayı düşünüyoruz. Ve yine diğer distrolara da örnek olmasını planlıyoruz.
Umarım bu problemin çözümü üzerindeki ihtiyacı büyük ölçüde azaltabiliriz.

Selamlar.

13 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.