DYS yazı stili italik

Pardus son sürüm kullanıyorum. DYS’deki yazılar italik gözüküyor. Evrak kaydetmede sıkıntı yok. Yazı metninde sıkıntı yok. Başlıklar italik. Bu durumu nasıl düzeltebilirim?

Pardus yazılım merkezinden “Microsoft TrueType Fontlar” yazıp bunu kurabilir misiniz?

%84 te kaldı. tamemen yüklenmedi aynı yerden kaldıramıyorum.

Birde Synaptic paket yöneticisi ile kurmayı deneyin.

Bu bende de hep vardı. 19’da da vardı, 21’de de var. Dediğiniz paket bende yüklü ama yine de italik görünüyor.

Microsoft True Type Font yüklenince sorun olmaması gerekiyor. İlgili paketi kurarken MEB Hattından değil harici bir internet hattı üzerinden kurmayı dener misiniz? Sorun muhtemelen MEB Hattı kaynaklıdır.

Normalde paket düzgün yüklenmişse yazıların düzgün görünmesi gerekir.

Az önce telefonun internetini bağladım, daha önce kurulu olan paketi belki hata vermiştir deyip kaldırdım, yeniden kurdum, bilgisayarı kapatıp açtım. Sonuç altta resimdeki gibi, yine italik.

Hocam home klasörü içinde java uki gibi dosyaları (gizli dosya bunlar) silip bir daha deneyin.

Bir de mümkünse linkteki font paketini manuel yükler misiniz hocam, ben kurulumları hep bu paket ile yaptım sorun çıkmadı. Pardus Yazılım Merkezindeki de belki aynısıdır ama bu ihtimali de denemiş olursunuz.

msttcorefonts klasörünü /usr/share/fonts/truetype klasörünün içine kopyalayınız.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.