E-Devlet (turkiye.gov.tr) 'e Giriş Sorunu Varsa Çözümü

Bugün turkiye.gov.tr 'ye giremiyordum.

Hep bu hatayı alıyordum. Sonra da bu sorunu çözmek için Pardus Destek Merkezi 'ne danıştım. Ve çözüm buldum. Artık girebiliyorum.

İleride aynı sorunu yaşayan olursa diye çözümün nasıl olduğunu paylaşıyorum:

Ben: Merhaba, hayırlı sabahlar dilerim,

**Pardus Destek Masası Yetkilisi: Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Ben: turkiye.gov.tr 'ye giremiyorum bu sebeple neden giremediğimi de oraya soramıyorum. Acaba siz girebiliyor musunuz? Girebiliyorsanız, benim de girmeme yardım eder misiniz?

**Pardus Destek Masası Yetkilisi: Herhangi bir sorun gözükmüyor. Aldığınız hata ekranını paylaşabilir misiniz?

Ben:

**Pardus Destek Masası Yetkilisi: Ağınızda güvenlik duvarı var mı?

Ben: Aslında sitenin ismi de doğru ama neden giremediğimi anlamadım. Önceden girebiliyordum ama bugün giremiyorum. Komşumuzun kablosuz internetini kullanıyoruz. Bu sebeple güvenlik duvarı olduğunu zannetmiyorum. İnternetimiz de Türknet.

**Pardus Destek Masası Yetkilisi:

• Ağ ayarlarından dns değiştirerek girmeyi deneyiniz.
  • Sağ alt köşede bulunan internet simgesinde sağ tıklayarak bağlantıları düzenle seçeneğini seçiniz.
  • Bağlı olduğunuz ağı adı üzerinde iki kere tıklayarak ayarları açınız.
  • IPv4 sekmesinde bulunan Ek DNS sunucusuna 8.8.8.8
  • Ek arama alanına 8.8.4.4 yazarak kaydet butonuna basınız.
  • Ağınızı kapatıp yeniden açın ve siteye girmeyi deneyin.

Ben: Denemeye başlıyorum, sağolun.

**Pardus Destek Masası Yetkilisi:

• Bu şekilde yine giremezseniz komşunuza ağ ile ilgili bir değişiklik olup olmadığını güvenlik duvarı ayarlarını değiştirip değiştirmediğini öğreniniz.

Ben:

Ben: DNS ayarları yardımınız sayesinde komşuma gitmeme gerek kalmadan çözdüğünüz içim teşekkür ederim.

**Pardus Destek Masası Yetkilisi: Rica ederiz. Sağlıklı günler dileriz.

4 Beğeni

Pardus Destek Merkezi gibi bir teknik servis hizmeti sunduğu için Tübitak ULAKBİM ’ de teşekkür ederiz.

4 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.