E-İmza için uğraşmaya son ( e-imza-kur )

Sanırım temiz bir kurulum yaparak (güncelleme yapmadan) bu konuda bulunan adımları uygularsanız daha kolay olacaktır.

o zaman yüklediklerimi kaldırmam mı gerekiyor?
Ne yapmalıyım?

sudo apt update
sudo apt install -y
sudo apt install akis oracle-java8-installer

Komutlarini uygulamayi deneyin

ndir: 1 Index of /pardus/ onyedi InRelease [23,1 kB]
Aynı: 2 Index of /webupd8team/java/ubuntu xenial InRelease
Aynı: 3 Index of /guvenlik/ onyedi InRelease
29 sn.'de 23,1 kB alındı (780 B/s)
Paket listeleri okunuyor… Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor
Durum bilgisi okunuyor… Bitti
Tüm paketler güncel.
isletme@pardus:~/Masaüstü$ sudo apt install -y
Aşağıdaki paket otomatik olarak kurulmuş ve artık bu pakete gerek duyulmuyor:
libetonyek-0.1-1
Bu paketi kaldırmak için ‘sudo apt autoremove’ komutunu kullanın.
0 paket yükseltilecek, 0 yeni paket kurulacak, 0 paket kaldırılacak ve 0 paket yükseltilmeyecek.
isletme@pardus:~/Masaüstü$ sudo apt install akis oracle-java8-installer
akis zaten en yeni sürümde (1.7).
oracle-java8-installer zaten en yeni sürümde (8u181-1~webupd8~1).
Aşağıdaki paket otomatik olarak kurulmuş ve artık bu pakete gerek duyulmuyor:
libetonyek-0.1-1
Bu paketi kaldırmak için ‘sudo apt autoremove’ komutunu kullanın.
0 paket yükseltilecek, 0 yeni paket kurulacak, 0 paket kaldırılacak ve 0 paket yükseltilmeyecek.

kart okuyucunuz ile bağlantı kurulamadı diyor. Problemin java ile ilgisi olduğunu sanmıyorum. Mevzu bu kart okuycuyu nasıl tanıtacağımız sanki

konsola akia yazarak akis programini acin orada kartinizi gorup gormedigini kontrol edin

akiadan kontrol ettiğimde kart gözüküyor

şuan aynı süreci evdeki laptopumda da denedim. aynı şeyleri yaşadım. firefoxun 51 sürümünü yükledim yalnız. 52 lerde dosya şekli farklı geliyor hata veriyor. dizin linux-sdk olarak geliyor. anltatımdaki gibi linux-esr olarak değiştiriyorum. daha sonra dizin içindeki klasörlerde firefox uygulama dosyası gözükmüyor. Onun yerine bir bin klasörünün altında gözüküyor. O dosyayı da firefox-esr olarak yeniden adlandırıyorum. Forum başlığı altındaki kodları çalıştırdığımda yüklenmiyor. Fakat verilen firefox 51 sürümünü problemsiz yükledim. Şuan kurulu olan 51. e-imza konusunda bu sürüm problem oluşturuyor olabilir mi bilmiyorum. Düzce Üniversitesi İşletme Fakültesi olarak Pardusa taşınmak istiyoruz. Fakat yazıcı kurulumundan e-imzaya kadar herşey ciddi problem oluyor. Henüz hiçbir konuda başarılı bir sonuca ulaşamadık maalesef. Sırada SPSS programının çalışmasını sağlamak konusu var. Bakalım ne olacak.

Selamün Aleyküm

Bahsettiğiniz yazılım bu ise eğer bunun linux sürümü varmış ama tarih itibariyle bayaaa eski
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=17690.0

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.