EBA'da pdf dosyaları açılmıyor

Pardus 19.4-1 kullanıyorum, internet tarayıcım firefox. EBA’da PDF dosyaları açılmıyor, “Üzgünüz,kullandığınız internet tarayıcısı PDF dosyalarını görüntülemiyor.” diye bir yazı çıkıyor. Ancak başka sitelerde PDF dosyaları sorunsuz açılıyor. Bu sorunun çözümü var mı acaba?

Tarayıcının önbelleğini silmeyi dener misiniz?
Tarayıcı açıkken Ctrl + Shift + Delete tuş kombinasyonu ile tüm geçmişi silin ve yeniden deneyin.

Yardımınız için teşekkürler ama sonuç değişmedi,yine EBA’da pdf dosyaları açılmıyor.

Merhaba. Ekran görüntüsü sorunu daha iyi anlamamıza yardımcı olabilir

Atril deneyin. sudo apt install atril yazıp ondan girmeyi deneyin.

Ekran görüntüsü aşağıdaki şekildedir:
Screenshot_2021-02-05 EBA, Eğitim Bilişim Ağı, Ders, Haber, e-Dergi, e-Kitap, Video, Ses, Görsel, e-Doküman, İçerik Eğitim ...

Yardımınız için teşekkürler ancak komut işe yaramadı.

İlgili PDF’nin linkini verebilir misiniz.

Ben de şimdi EBA’da rastgele bir PDF açmayı denedim ve aynı hatayı aldım.
Dokümanı bilgisayarınıza kaydetmek için tıklayınız yazısına tıklayınca yeni sekmede Firefox’un PDF okuyucusunda açtı.

Acaba linki paylaşabilir misiniz?

EBA üzerinden yapılması gereken bir şey mi? Eğer değilse Dökümanı bilgisayarınıza kaydetmek için tıklayınız. yazan yere tıklayıp bilgisayarına indirebilir sonra da sistemdeki PDF okuyucusuyla açabilirsin.

Söylediğiniz şekilde zaten açılıyor. Benim merakım windows ile doğrudan açılan pdf Pardus’ta neden açılmıyor, bunun çaresini varsa uygulamak istiyorum.

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.