Ebys (Belgenet) üzerinden barkod yazdıramama sorunu

Kurumumuzda Ebys olarak belgenet kullanıyoruz.Barkod yazıcı olarak argox cp2140 var kurulu ve sıkıntısız çalışıyor.Ancak web tarayıcı üzerinden belgenete girip etiket yazdır dediğimde resimdeki hatayı alıyorum. Çözümü nedir?
Ekran Görüntüsü - 2020-11-19 11-34-31

Selamün Aleyküm
lpstat -t komutunun çıktısını paylaşabilir misiniz acaba?

a.s

Aklıma gelenleri şu şekilde sıraladım. Mümkünse deneyebilir misiniz acaba?

EBYS üzerinden çıktı alma ekranında yazıcı ayarlarını değişitirebiliyor musunuz?
Bilgisayardan normal çıktı alırkenki ayarları EBYS üzerinden alırken uygulamayı deneyin.

Ek olarak resimde işaretlediğim yerde hata var gibi duruyor.
Burada lpr komutuna -P YAZICI_ADI ile yazıcının adını vermesi gerekirken -P ile yazıcı adı arasında olması gereken boşluk bulunmamakta.
Sisteminizde ekli başka normal bir yazıcıdan EBYS’den ile çıktı alabiliyor musunuz?
Eğer alabiliyorsanız sorun; EBYS’nin lpr komutunu kullanmadaki hatasından kaynaklanıyor olabilir.

ebys de barcod yazıcı ile ilgili hiçbir ayar yok sadece marka ve model seçiyorsun okadar.
resim
hp yazıcımlada çıktı alabiliyorum sıkıntı yok.

Screenshot_2020-11-20 Diyanet İşleri Başkanlığı EBYS

O zaman EBYS’nin lpr komutuna eklediği parametredeki boşluğun eksik olması sorunu oluşturuyor olabilir.
EBYS’yi geliştiren ekip ile iletişime geçip lpr komutuna eklenen -P parametresini incelemelerini tavsiye ederim.

Merhaba, bilgi bankamızdaki adımları kontrol edebilirsiniz.

Argox Barkod Yazıcı

Uzaktan baglanti yapildi ve sorunun ebys sisteminden kaynaklandigini, İnc ve cm ile alakali bi uyusmazlik oldugunu, Profil acilmasi gerektigini ,Ebys yetkilelerinin cozebilecegini soyledi hanımefendi.

1 Beğeni

Konumuzle ilgisi yok hocam

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.