Ekran görüntüsü kısayol tuşunu değiştirme

Masaüstü ortamı olarak Deepin kullanıyorum. Ayarlar bölümünden varsayılan olarak belirlenmiş Ctrl + Alt + A ekran görüntüsü alma kısayol tuş kombinasyonunu sadece printscreen tuşu olarak belirlemek istiyorum. Değişikliği yapıp geri döndüğümde eski haline yani Ctrl + Alt + A kombinasyonuna dönmüş oluyor. Bu değişikliği nasıl yaparım?

Standart olarak printscreen tuşu direk ekran görüntüsü alıyor.

1 Beğeni

Evet alıyor fakat printscreen’e basınca deepin ekran görüntüsü aracı zırt diye tam ekran görüntüsü alıyor, bunu istemiyorum. Printscreen tuşu ile deepin aracı yine açılsın fakat seçimi ben yapayım diyorum.:relaxed:

Ctrl+Printscreen tuşunu kullanabilirsiniz.

Varsayılan tuş değiştirilemiyor o zaman. Peki Ctrl + Printsscreen’de yaşanan 5 sn’lik gecikmeyi kısaltmak mümkün mü?

CTRL+ALT+A tuşları yerine daha basit tuş atamak en kolayı.

Cevaplarınız için teşekkürler.

Merhaba;
Değiştiriliyor olması gerekiyor.
Klavye ayar yazılımında “Uygulama Kısa Yolları” isminde bir sekme var.
Oraya bir bakar mısınız?
Yazılımın ismi: xfce4-screenshooter

Bakın orda -d var. O galiba sual buyurduğunuz.
Selamlar.

Cevabınız için teşekkürler Ali hocam, DDE kullanıyorum sizin dediğiniz yöntemle de beceremedim maalesef. Ekran görüntüsü alma kombinasyonu için @kaan beyin önerdiği şekilde daha az komplex bi kombinasyon belirledim. Linux yeterliliğim arttıkça sorunlarımı daha kolay çözeceğim inşallah.

Çok özür dilerim. Gözümden kaçmış.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.