Emergency Mode Hatası Alıyorum

Pardus 19.3 XFCE kullanıyorum. Bugün 19.3 ara güncellemesi adındaki güncellemeyi yaptım. Birkaç saat bilgisayarı kullandıktan sonra kapattım. Geri gelip açtığımda Pardus’un açılmadığını gördüm. Pardus kafası 1-2sn göründükten sonra Emergency Mode uyarısının bulunduğu siyah ekrana düşüyor. Devam etmek için Enter’e basın diyor ancak işe yaramıyor. Komut satırı ekranına dahi geçmiyor. Ctrl-Alt-F1 … F6 tuşlarıyla da komut satırına geçemiyorum. Ctrl-Alt-Delete ile yeniden başlatıp grub ekranından güvenli modu seçiyorum onda da bir ilerleme olmuyor. Uyarı tam olarak aşağıdaki şekildedir:

You are in emergency mode. After logging in, type “journalctl -xb” to view system logs, “systemctl reboot” to reboot, “systemctl default” or “exit” to boot into default mode.

Cannot open access to console, the root account is locked. See sulogin(8) man page for more detail.

Press Enter to continue.

Her zaman yaptığım gibi yeni bir kernel güncellemesi geldiğinde eski kernel-image dosyasını (4.19.0-9) Synaptic üzerinden sildim. Daha öncesinde bu tür bir sorunla hiç karşılaşmamıştım. Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi?
Şu anki durumda Pardus’un açılmasını nasıl sağlarım? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

3 Beğeni

Az önce yeni indirdiğim Pardus 19.3 XFCE’yi yeniden kurdum. Ancak aynı hatayı alıyorum. Sebep ne ola ki?!!

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.