En İyi Sürüm Pardus Hangisi?

Bilgisayarıma pardus kurmak istiyorum en iyi pardus sürümü şuan hangisi? Hangisini tavsiye edersiniz?
En az 2 seçenek sunarsanız sevinirim :slight_smile:

En son sürümü kullanabilirsiniz.

Pardus 19.4 XFCE veya Pardus 19.4 GNOME kurabilirsiniz.

Farkları nedir biri 8+GB depolama biri 15+GB depolama istiyor ?

güncel olan xfce ve gnome arasında ben xfceyi seçerim. onun dışında ben kde kullanıyorum. bu linkten indirebilirsin. öneririm.

Aralarında kullanıcı arayüzü farkı var. Zaten isimlerindeki farklılık olan XFCE ve GNOME da o arayüzlerin adı.

XFCE basit ve hafif bir kullanıcı arayüzüdür. Ağır, süslü grafikleri ve animasyonları yoktur (ancak yine de saydamlık desteği var). Bundan dolayı düşük özellikli bilgisayarlarda bile düzgün çalışır. Klasik bir masaüstü deneyimi sunar. Windows’tan geliyorsanız daha tanıdık gelecektir.

GNOME biraz ağır bir kullanıcı arayüzüdür. Daha gelişmiş grafikleri ve animasyonları vardır. Daha yüksek performans gerektirir ve düşük özellikli bilgisayarlarda düzgün çalışmayabilir. Kendine özgü bir masaüstü deneyimi sunar ama Pardus’ta öntanımlı gelen bazı ince ayarlardan dolayı yine klasik bir masaüstü deneyimi alırsınız.

İkisinin de özelleştirme seçenekleri oldukça geniş. İkisi de kullanıcı dostu. Ekran görüntülerine bakın, kurulumdan önce Pardus Çalışan ile deneyin ve hangisini daha çok beğenirseniz onu seçin.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.