Entegre AMD GPU'lu sistemde ekran görüntüsü isteği

Merhaba,

Bilgisayarınızda entegre AMD GPU (ekran kartı) varsa ve Sistem Gözlem Merkezi kurulu ise uygulamanın Bellek sekmesini açıp ekran görüntüsü alıp paylaşabilir misiniz?

Ayrıca bilgisayarınıza takılı RAM miktarını da yazabilir misiniz?

Uygulamanın bir hatasını düzeltmek için bilgi edinmeye çalışıyorum.

1 Beğeni

Selamunaleyküm

normal işlemde:

test için blenderı açıp cycle ile ekran kartını bir miktar kullandığım zaman:

normalde ram olarak biostan ram miktarına göre kendim seçim yapabiliyorum beni seçtiğim 4 gb. Ek olarak nvidia kartı biosta kapalı ve amd için ek bir sürücü yüklü değil.

Aleyküm selam
Sisteminizde takılı RAM 28 GB midir? Eğer böyle ise Sistem Gözlem Merkezi sizin sisteminizde eksik RAM göstermiyor.

Sizin belirttiniz seçim yapılabilen 4 GB RAM galiba ekran kartı belleği. Bunu değiştirdiğinizde Sistem Gözlem Merkezinin Bellek sekmesindeki Fiziksel RAM miktarı (en üstte) bundan etkileniyor mu?

Teşekkürler.

Hocam sistme gözlem merkezinde benim için bir sıkıntı gözükmüyor. biostan dahili gpu için bellek ayırdığım için sisteme 28 kalıyor.

mesela biostan gpu için 2 gb ayırdım fiziksel ram 30 gb oldu benim için için bir hata göstermedi

mesela biostan gpu için 2 gb ayırdım fiziksel ram 30 gb oldu benim için için bir hata göstermedi

Internette bazı ekran görüntülerinde fiziksel RAM küsüratlı görülebiliyordu. Bunlar entegre AMD GPU’lu sistemlerdi. Sebebini tam olarak bilmiyordum. Yazdıklarınız sonucunda entegre AMD ekran kartına ayrılan belleğin sistem belleğine etkisini gördüm. Teşekkürler.

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.