EPSON L3151 Yazıcı Yükleme Hatası

Öncelikle iyi çalışmalar. Epson L3151 yazıcı aldım ama bilgisayara tanıtamıyorum. Pardus İşletim sisteminde biraz acemiyim. Bir kaç yöntemi denedim ama başarılı olamadım. Yardımcı olmanız mümkün mü?

Merhaba,

Epson sitesindeki bu linke tıklayarak sayfanın en altındaki Kabul et basınız.
Alta açılacak satırdan “epson-inkjet-printer-escpr_1.6.35-1lsb3.2_amd64.deb” indiriniz.

Dosyayı indirdiğiniz dizine girerek boşlukta farenizin sağ tuşuna basınız ve Burada Terminal Aç seçiniz. Terminalde aşağıdaki komutları uygulayınız (3 komut) (Kopyala / Yapıştır yapabilirsiniz. Sizden kurulum sırasında belirlediğiniz parola istenecektir. Yazdığınız karakterler ekranda görüntülenmeyecektir. Parolanızı yazıp Enter basınız)

sudo dpkg -i epson-inkjet-printer-escpr_1.6.35-1lsb3.2_amd64.deb
sudo apt-get -f install
sudo /etc/init.d/cups restart

Ayarlar Menüsünden > Yazıcı Ayarları aracılığı ile ya da CUPS aracılığıyla yazıcınızı tanıtıp deneyiniz. (Seçilecek sürücü Epson L3150)

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Belirttiğiniz gibi yükledim ve kullanmaya başladım.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.

merhabalar. daha önceden sorulmuş fakat epson l3151 yazıcı driver linki çalışmıyor. driver konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Sürücü güncellendiği için hata almışsınız;

Sürücüyü bu linkten indiriniz.

Dosyayı indirdiğiniz dizine girerek boşlukta farenizin sağ tuşuna basınız ve Burada Terminal Aç seçiniz. Terminalde aşağıdaki komutları uygulayınız (3 komut) (Kopyala / Yapıştır yapabilirsiniz. Sizden kurulum sırasında belirlediğiniz parola istenecektir. Yazdığınız karakterler ekranda görüntülenmeyecektir. Parolanızı yazıp Enter basınız)

sudo dpkg -i epson-inkjet-printer-escpr_1.6.41-1lsb3.2_amd64.deb
sudo apt-get -f install
sudo /etc/init.d/cups restart

Ayarlar Menüsünden > Yazıcı Ayarları aracılığı ile ya da CUPS aracılığıyla yazıcınızı tanıtıp deneyiniz. (Seçilecek sürücü Epson L3150)

Ayrıca;
Epson Printer utility

sudo dpkg -i epson-printer-utility_1.0.2-1lsb3.2_amd64.deb
epson-printer-utility
1 Beğeni

dilerseniz şu adrese de bakabilirsiniz.

http://download.ebz.epson.net/dsc/search/01/search/searchModule