Eset Antivirüs Kurulumu

Sistemime eset entivirüs kurmak istiyorum. İnen dosya ‘’ eset_nod32av_64bit_en.linux’’ adını taşıyor nasıl kurabiilirim acaba ? Sanırım inen dosya bin dosyası.

Dosyayı indirdiğiniz dizinde terminal açarak aşağıdaki komutları uygulamanız gerekiyor;

sudo chmod 777 eset_nod32av_64bit_en.linux
sudo apt-get install libc6-i386 libldl2
./eset_nod32av_64bit_en.linux
3 Beğeni

Teşekkürler hızır misali yetişiyorsnuz. KOmutlar ilaç gibi geliyor .

Linux bir sisteme antivirüs şart mı? Şirketimizde firewall olarak dell sonicwall kullanıyoruz. Antispyware filtresi çalışıyor. Bu konuda bilgilendirme yaparsanız bizde ona göre ihmal etmeyelim. Sisteme bir virüsün erişmesi mümkün değil ama kullanıcı dosyalarımıza da erişmemesi gerekir bir virüsün sonuçta. Sistem virüsten çökmez ama ya bir arşivimiz zarar görürse mesela. Cüneyt Bey bu konuda bir açıklama yapar mısınız?

Linux ve virüsler

Cüneyt Bey aynı linki bende okudum şimdi ve buldum galiba diyerek linki paylaşacaktım ki benden daha hızlısınız MaşaAllah. Teşekkürler ilginiz için.
Evet masaüstü için antivirüs kullanmaya gerek yokmuş. Zaten Pardus antivirüs gibi denetim yapıyor. Wine üzerine crackli bir uygulama kurmak için bir serial programı çalıştırmaya çalıştım ama windows’un virüs olarak gördüğü programı Pardus’ta virüs olarak görüp çalıştırılmasını engelledi. Bence yeterlidir windows virüslerinden korunmak için ki; Pardus depolarından başka kaynaktan indirmemeye çalışıyoruz. İndirdiğimiz başka bir uygulama varsa şayet, depolara eklenmesi için talepte bulunuyoruz. Herkese güvenli bir sanal deneyim diliyorum. Kolay gelsin.

Son komutu yazdığımda bi ekran açılıyor ve şifre istiyor kendi şifremi giriyorum kabul etmiyor neden olabilir bu sorun?