Eski Pardus (Pisi Legacy) Orjinal Arka planları

Meraklısına …

11 Beğeni

Cervus elaphus’u görünce duygulandım. Pardus’u onunla kullanmaya başlamıştım.

ben 2008 de baslamistim pardusu tanimaya, pardusun sitesinden calisan cd siparis etmistim ve gelmisti,hatalarla doluydu,daha sistemi guncellerken cokerdi pardus,bluetooth baglantisi yapcam diye bin takla atiyordum,uyumsuzluklar cok fazlaydi,hic unutmuyorum turkcell vinn modemimi baglamak icin 3 gun boyunca internetsiz kalmistim ama sonunda calistirmistim,simdi harika ozellikle pardus 17 ile birlikte mukemmeliyete dogru gidiyor,pardus market gelistikce daha da guzellesecek,bu yolda tam gaz devam

Bayağı nostaljik oldu. Teşekkürler Yunusemre hocam.

Teşekkürler anılarım tazelendi.

Aynen ben de onda aynı duyguyu yaşadım. Güzeldi ya…

Beni de uzaklara götürdün hocam.

Chip dergisindeki isoyla tanışmıştım bende

Lynx Lynx ile baslamistim. Bikac yilakadar linux cag atlar pardus butun ulke genelinde yayilir diye öngörülerim vardi ama yanilmisim. 12 yil olmuş ama linux dunyasinda ayni yazilimlar, ayni sorunlar, Pardusta ise hayal kurmaya devam :slight_smile:

Aynı ekibi dağıtmasalardı olurdu … Bu iş hayalle değil inatla istikrarla olur

3 Beğeni

Windows kurup keyfine bakmayıp, 15 yil sonra özellikle bu gonderinin altinda nostlji yasayanlar yeterince inatci bence. Belki kod yazma bilgisi yok ama hata bilsirimleriyle tavsiyeleriyle hep yaninizdalar. Sizede ozellikle tesekkur ediyorum cunku kullanici tavsiyelerini bu kadar hizli degerlensirildigine daha once sahit olmamistim. Istikrara gelince insanlar gelir gecer, yeterki bir sistematik ve yol plani olsun. Yeni gelenler herseyi yıkıp sıfırdan baslamasin :slight_smile:

5 Beğeni

Hocam tabi siz bu işin içinde olduğunuz için daha iyi bilirsiniz ama benim o günden bugüne gözlemlerim daha olumlu yönde. Yani eski Pardus biraz KDE’nin güzelliği arkasında saklanıyordu. Güzel ve benzersiz işler elbette vardı. Ama şimdi daha hızlı aksiyon alan, daha üretken bir ekip var gibi sanki. Yanlış anlaşılmasın kimsenin emeğine saygısızlık etmek istemem. Bambaşka bir paket yöneticisi ve birçok işlevsel araç oluşturmuş olmak kolay işler değil. Emeği geçen ve bizi Pardus ile tanıştıran herkesin emeğine sağlık. Anlatmak istediğim; mağaza, disk kalıbı yazıcı, etap vesaire. Daha hızlı ve etkin aksiyon alınıyor diye düşünüyorum.

Size ve ekibe başarılar diliyorum. Umarım topluluk olarak görmek istediğimiz yere Pardus ulaşır.

4 Beğeni

Peki bunu hatırlayanlar var mı !
Ben bunu severek kullanırdım. Uygulamaları raflara yerleştirmek hoş oluyordu. Çerçevelerde ise resimler slayt halinde değiyordu.
Orijinalini bulamadım ama elimde ekran görüntüsü varmış.

3 Beğeni

Beni de aldınız o yıllara götürdünüz. Bu masaüstü resmi benim uyarladığım bir resimdi diye hatırlıyorum.

1 Beğeni

Kardeş bunu 17.4’ün genel temasının renklerine uyarlayıp tekrar burada yayınlaman mümkün mü?

İşten eve dönünce denerim inşallah.

1 Beğeni

İnşaallah şimdiki Pardus ekibi devam eder

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.