ETA USB kayıt programı Kurulumda Hata (17.1 DDE)


(Fatih Kabakçı) #1

Merhaba arkadaşlar, Eta Usb Login uygulamasını daha önceki sürümlerde kullanmıştım. 17.1 de kurulum esnasında kırık bağımlılık uyarısı geliyor. Program kurulmuş görünüp açılmıyor.


(Yunusemre Şentürk) #2

Merhaba @fkabakci bey,
eta-usbregister sadece debian jessie repolarına sahip distrolarda(pardus-yenikusak) çalışmakta onyedi üzerinde çalışması için bir çalışma yapılıyor. Beklemede kalın.


(Fatih Kabakçı) #3

Teşekkür ederim. İyi çalışmalar


(Yunusemre Şentürk) #4

Merhaba @fkabakci bey,

ETA USB Kayıt Programı Pardus 17 repolarından yüklenebilecek şekilde hizmete sunulmuştur. Tek yapmanız gereken sisteminizi güncel tutmak ve repodan yüklemek.

sudo apt update && sudo apt install eta-usbregister -y

Selamlar.


(Hayrettin BOZDAĞ) #5

Her ne kadar eta-usbregister pardus 17 depolarından yüklense de program düzgün çalışmıyor. Dizüstü bilgisayarımda 17.1 xfce sürümünü kullanıyorum. Eta-usbregister sorunsuz yükleniyor ama gel gelelim usb flash anahtar hazırlamak bir dert. 17.1 deki program usb salt okunur hatası verirken aynı usb diski kullanarak etkileşimli tahtadaki programda sorunsuz anahtar oluşturabiliyorum.
Probleme ben de dizüstü bilgisayarıma kurumsal 5.1 versiyon yükleyerek çözüm getirdim.

Etap geliştiricilerinden ricam pardus 17 de eta-usbregister programıyla farklı usb disklerle deneme yapmaları.

Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.


(Ramazan ANDIRICI) #6

Hayrettin beyin dediği gibi 17.1 üzerinde eta-usb kayıt programı çoğunlukla salt okunur hatası vermekte. Aynı flash disk tahta üzerinde veya kurumsal 5, ve 5.1 lerin birisinde tanımlanmaya çalışınca sorunsuz yapılıyor.

Kısacası bu usb-register ele alınarak düzeltilmeli


(system) #7