ETAP 5.3 Zoom ve Google Meeting

Merhaba
ETAP 5.3 kurulu etkileşimli tahtaya Zoom kurmaya çalıştığımda bağımlılık hataları veriyor ve çalışmıyor. Google Meeting kullanmak için ise Firefox’u indirip sertifikaları kurduktan sonra oturuma bağlanabiliyorum, kamera görüntüsü alıyorum, fakat ses çalışmıyor.

Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

Not: Zoom u sitesinden debian paketi şeklinde indirip konsoldan gerekli kurulum adımlarını denedim.
(sudo dpkg -i zoom_amd64.deb ve sudo apt-get -f install)

sudo apt update komutunu çalıştırın

hata devam ediyorsa

sudo apt install libxcb-keysyms1 libxcb-xtest0 ibus
libxrender1 libpulse0 libxcomposite1 libxslt1.1 libsqlite3-0 libsm6
libxcb-xfixes0 libxcb-randr0 libxcb-image0 libfontconfig1 libgl1-mesa-glx libxi6
libglib2.0-0 libgstreamer-plugins-base0.10-0 libxcb-shape0 libxcb-shm0

komutunu çalıştırıp tekrar deneyin

Teşekkür ederim. Herhangi bir kurulum işlemi gerçekleştirmedi “zaten en yeni sürümünde” bilgisi var. Zoom hala çalışmıyor. Google Meeting de ise etkileşimli tahtaya bağladığım mikrofonlu kamerayı çıkardığımda ses alabiliyorum ama kamerayı taktığımda ses çalışmıyor.

sudo apt install libxcb-keysyms1 libxcb-xtest0 ibus
libxrender1 libpulse0 libxcomposite1 libxslt1.1 libsqlite3-0 libsm6
libxcb-xfixes0 libxcb-randr0 libxcb-image0 libfontconfig1 libgl1-mesa-glx libxi6
libglib2.0-0 libgstreamer-plugins-base0.10-0 libxcb-shape0 libxcb-shm0

komutunu çalıştırdınız mı? hangi hatayı alıyorsunuz?

kamerayı takınca ses çıkış aygıtı değişiyor olabilir ses ayarlarından çıkış aygıtları vb. aygıtı değiştirebiliyor musunuz?

Merhaba komutu çalıştırdığımda tüm paketler için zaten en yeni sürümünde yazıyor. Zoom çalışmıyor. Google meeting de kamerayı taktığımda hoparlör değişmiyor sadece mikrofon aygıtı değişmesine rağmen ses gelmiyor. Hoparlörde tek seçenek mevcut mikrofondaki seçenekleri de tek tek kontrol etmeme rağmen şu ana kadar ses problemi düzelmedi ayrıca ayarlarda yer alan çıkış aygıtları kısmında gerekli kontrolleri de yaptım olmadı. İşlemler sonrasında etkileşimli tahtayı yeniden başlatıyorum. Teşekkür ederim.

zoom u kaldırın

terminalde uname -m komutunu çalıştırın

x86_64 yanıtını alırsanız

zoom un sitesinden debian 64 bit olanı indirip açın paket yükleyici le tekrar kurun

i686 veya i386 cevabı alırsanız işlemci 32 bittir

kurduğunuz dosyayla uyum sorunu var gibi.

ses sorunu webcam için kurduğunuz birşeyler varsa ondan kaynaklı veya pardüs kaynaklı olabilir.

@mehmet2881 Pardusun Deposunda Jami isimli bir uygulama var, Pardus ile 100% uyumlu ve mobil uygulaması da var. Ben sorunsuz kullanıyorum, Sizlerde deneyin isterseniz.

Benim kullanıcı adım “yazilimtek” Denemek isteyen olursa ekleyebilir.

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.