Etap aidata etkileşimli tahtalara yazıcı sorunları

Merhaba
İnternette bir çok çözüm okudum ancak sorun bir türlü çözülmüyor. yazıcı hazır görünüyor. iş tamamlandı görünüyor ancak çıktı da hareketlilik yok

Kyocera Fs 1120mfp debian paketini yüklüyorum ancak yine bir değişiklik yok. Cups ile denedim, ppd dosyasını denedim kütüphaneyi güncelledim olmadı. bunun için kullanacağımız çözüm yolları var mı başka

Merhaba

Aşağıda yer alan linkteki konuyu inceleyebilir misiniz. Eğer sorununuza çözüm olursa detayları burada da paylaşırsanız diğer kullanıcılar içinde rehber sağlamış olursunuz.

Kyocera Fs 1120mfp Yazıcı Ayarlama: networking - Why can I not print with Kyocera ECOSYS P3055dn (network printer)? - Ask Ubuntu

Ayrıca burada yer alan driver kurulumunu yaptınız mı: Ürün Destek ve İndirme Merkezi | Kyocera Turkey

Etap Yetkili hesabı ile giriş yapınız.

Ürün Destek ve İndirme Merkezi | Kyocera Turkey linkinde giriniz.

Linux Universal Driver (Phase9.2_20220928)
ve
Linux print driver (1.1203)

Başlıklarındaki indirme butonlarına basarak dosyaları indiriniz.

İndirilenler dizinine giriniz.

Linux_Universal_Driver.zip dosyası üzerinde sağ tıklayarak arşivden çıkartın.
Yeni oluşan KyoceraLinuxPackages-20220928.tar.gz dosyasında sağ tıklayarak arşivden çıkartın.
Yeni oluşan olan KyoceraLinuxPackages-20220928 dosyasının içerisindeki Debian/Global/kyodialog_amd64/ dizinine girin.
Pencere içerisinde boş bir alanda sağ tıklayarak Burada Terminal Aç seçeneğini seçiniz.
Komut satırına aşağıdaki komutun tamamını kopyala/yapıştır yaparak çalıştırınız.
Not: Komutu çalıştırdıktan sonra sizden parola isteyecektir. Terminalden girilen parolalar gözükmez. Siz parolanızı yazarak ENTER tuşuna basın.

sudo dpkg -i kyodialog_9.2-0_amd64.deb && sudo apt -f install && sudo dpkg -i kyodialog_9.2-0_amd64.deb

İşlem tamamlandıktan sonra indirdiğiniz diğer dosyayı kurmak için:
İndirilenler dizinine giriniz.
LinuxDrv_1.1203_FS-1x2xMFP.zip dosyası üzerinde sağ tıklayarak arşivden çıkartın.
Yeni oluşan Linux dizinine girin.
/64bit/Global/ dizini içinde bulunan turkish.tar.gz dosyası üzerinde sağ tıklayarak arşivden çıkartın.
Yeni oluşan turkish dizinine girin.
Pencere içerisinde boş bir alanda sağ tık Burada Uçbirim Aç seçeneğini seçin.
Açılan komut satırında aşağıdaki komutu çalıştırın:

sudo ./install.sh

İşlem bittikten sonra Ayarlardaki Yazıcı kurulumu adımlarında
PPD Dosyasını sağlayın seçimini seçerek /usr/share/cups/model/Kyocera/ dizini içerisindeki Kyocera_FS-1120MFPGDI.ppd dosyasını seçerek kurulumu tamamlayınız.

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.