ETAP kurulumunda cdrom istiyor

Okulumuzdaki tahtalara ETAP kurmaya çalıştım. Flash belleği düzgün bir şekilde hazırladım. Tahtalar faz 2. Flash tahtaya takıyorum grafik arayüzüyle yükle diyorum ondan sonra Cd rom arıyor ve cdrom bulunamadı diyip hata veriyor. Ne yapmam lazım.

Pardus Etap Kurulum Kılavuzu – Pardus – TÜBİTAK ULAKBİM linkindeki faz 2 için olan kurulum şeklini deneyiniz. Yine cdrom hatası alırsanız, hatayı aldığınız ekranda usb diski çıkartıp tekrar takın ve devam edin.
Not: Bu hata iso kalıp dosyasının düzgün indirilememesi veya düzgün bir şekilde yazdırılamamasından kaynaklanmaktadır.

3 Beğeni

Zaten o şekilde yapıyorum. Yinede olmuyor

Kalıp dosyasının md5 kodunu karşılaştırın. Eğer kodlar uyuşmuyorsa yeniden indirme işlemini yapın. Eğer kodlar uyuşuyorsa https://github.com/pbatard/rufus/releases/download/v2.12/rufus-2.12p.exe linkinden inecek program ile yazdırıp yeniden deneyin.
Not: Programdan kalıp dosyasını seçtikten sonra açılan kutucuktan dd yansı modu seçeneğini seçip yazdırın.

Pardus üzerinden de bu kalıp yazma işlemini yapabilir miyiz? Bunun için program var ancak kalıbı yazdırınca flash bilgisayarda gözük müyor?

Pardus disk kalıbı yazdırıcı (piw) ile deneyebilirsiniz.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.