ETAP Pardus 5.2 Ses Sorunu

Merhaba,
Ben ETAP Pardus 5.2 kullanıyorum. Ancak sesini bir türlü açamadım.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.
İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Not: ETAP Pardus 5.2 şimdilik Oracle VirtualBox üzerine kuruludur.

Merhaba,
Masaüstü ekran sol tarafta görev çubuğu alt kısmında ses ayarı var. Varsayılan ses kapalı geliyor. Oradan açabilirsiniz.

Ekranın sol altındaki ikondan ayarladım ancak sorun çözülmedi. VirtualBox içerisinde bir hata olmuş olabilir mi acaba?

Vb la ilgili değil hocam, aynı sorun bende de var. Ses bir kere gelince bırakmıştım öyle. Uygulamalar - çoklu ortam uygulamaları - kmix uygulaması var. Sistemde kurulu ses ayar uygulaması. Bu uygulamadan built in ses ayarıni bulun. Kapalı olan ses, bu built in ses. Burdan sesi açınca ses geliyor. Bilgisayarı yeniden baslatinca ses yine kayboluyor ayrıca kmix uygulama bir daha açılmıyor. Kmix uygulama menüsünde çeşitli ayarlar var hepsini denedim ses yine kayboluyor. Harici ekran kartını cikardim sadece built in ses kaldı ses yine kayboluyor.

Etap tahtalar için özel olarak ayrlanmış sistemler oldukları için sanal makinada bu gibi sorunları yaşamanız normal. Aşağıdaki paketleri yükleyin:

sudo apt-get install pulseaudio pavucontrol

Konsoldan pavucontrol komutu ile programı açın.
Çıkış aygıtları sekmesindeki - Build in audio analog stereo bölümündeki ses simgesine tıklayıp Aktif hale getirin. Pencereyi kapatabilirsiniz.
Masaüstündeki Sol alttaki ses simgesinden sesi açın.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.