Etap PArdus güncellemeler nasıl engellenir?

Merhabalar,

Okulumuz tahtalarında Etap Pardus 5.3 var.

Güncelleme yapıldığında, (çoğunlukla ekranda kutucuk olarak şu sayıda güncelleme var, yazıyor) tahta dokunmatiği çalışmıyor
ve açılışta etapAdmin şifresi istiyor, dokunmatik çalışmadığı için şifre girilemiyor. :slightly_smiling_face:

Sizden ricam bu güncellemeler nasıl engellenir ve güncelleme mesaj kutucuğu görünmez.

1 Beğeni

Hocam merhabalar;
Bendeki Etap 5.2’de a resimlerdeki gibi iptal oluyor. Etapadmin kullanıcısı ile bağlanıp Apper programından aşağıdaki kısımdan iptal edebilirsiniz. Apper1 Apper2

1 Beğeni

Güncellemeleri engellemek yerine dokunmatik ekran sorununa çözüm getirilse daha iyi olur.

2 Beğeni

Kaan bey ben bazı tahtaları yazdığınız komutları kullanarak düzeltebildim fakat bazı tahtalar ise güncellemeyi almasına rağmen düzelmiyor. Farklı çözüm yolu olan antalyauzemden paylaşılan etatouchdrive dosyasını indirip kurdum 1 tanesi de öyle düzeldi diğerleri apperdan kurulunca yetkilendirme hatası veriyor. Kurulumu yüklemeden önce şifre istiyor, giriyorum fakat biraz yüklemeye başladıktan sonra hata alıyorum. Hatta kapat komutunu bile almıyor, basılı tutarak kapatıyorum. Çözüm ne yapabilirim

Verdiği hata nedir acaba?

Seçilen paketlerden biri doğru yüklenemedi, ayrıntılı raporu inceleyin diyor.
Ayrıntılarda paket yüklenirken hata oluştu diyor. Subprocess new pre-installation script returned error exit status 2

teknolojik öğretmenler sayfasında şöyle bir link var ve burada verilen dosya kurulduğunda sorunun hallolduğu yazıyor. denemedim. denediğinizde yazarsanız sevinirim.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.