Etap yeni imaj dokunmatik problemi

Etapın son yayımladığı imajı AMD işlemcili tahtalar da kurduğunuz da dokunmatik çalışmıyor. Elektriği keserek bir süre sonra çalıştırdığımızda ise bazen aktif oluyorbazen olmuyor. Güncelleme komutlarını uyguladıktan sonra dokunmatik tamamen pasifleşiyor. Yardımınızı bekliyorum

Konu hakkında daha açıklayıcı bilgiler verebilir misiniz acaba ? Örneğin: son imaj derken ne kastediosunuz. Biz imaj yayınlamıyoruz disk kalıbı yayınlıyoruz (iso).

1 Beğeni

Doğrudur disk kalıbı diyelim. Son yayımlanan PardusEtap 5.2 disk kalıbında bu problemi yaşıyoruz.

Merhaba,
/var/log/ altında isminde eta.log geçen dosya(lar) ı gönderebilir misiniz.

Faz2 ve Amd işlemcili tahtada kurulumda flash diski uefi dışında seçildiginde ve kurulum esnasinda grup oluşturma ekranında uefi devam denilmediğinde dokunmatik gelmedi.

Uefi başlayıp uefi devam edilsin denildiğinde sıkıntı yok.

1 Beğeni

teşekkürler bir deneyelim

merhaba bizde de aynı sorun var. son yayınlanan pardus etap 5.2 disk kalıbında dokunmatik çalışmıyor. eta.log dosyasını burdan gönderemiyorum mail adresinize atabilirim.

Merhaba,

Mümkünse lsusb çıktısı ve kern.log u da gönderin lütfen.

eta@pardus.org.tr

1 Beğeni

Merhaba arkadaşlar,

Sahadan ayrıca geri dönütler alıyoruz bu konu ile ilgili, lütfen kurulum talimatlarına göre kurunuz:

Faz1 = Legacy
Faz2 = UEFI

@makgul Bey e de dikkat çektiği için ayrıca teşekkür ederiz.

Aksi durumda, teknik açıklamak gerekirse VESTEL Faz 2 Amd tahtalarda donanımsal bir arıza olan USB hub connection driverları AHCI-OHCI problemi ortaya çıkmakta ve sistem stabilitesini bozmaktadır.

Selamlar.

Kıymetli arkadaşlar. Yunus Emre beyin sitede yazdığı şekliyle kurulum yaptık. AMD işlemcili tahtalarda dokunmatik birkaçkere çalıştı sonra yine iptal oldu. Dokunmatik çalışırken yinede donma lar oluyor. Galiba asıl sorun donanımsal olanı. İnşallah vestel ile bu sorun çözüme kavuşturur ve bizde rahat ederiz.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.