ETAP'ta Chromium Dokunmatik Sorunları

Arkadaşlar dün bir öğretmen arkadaşımızdan internetteyken tıklama yaptığında sıkıntı yaşadığını duydum. Herhangi bir internet sayfasında bir buton ya da bağlantıya tıklamaya çalıştığında sistemin, tıkladığı bağlantıyı değil de biraz altındaki bağlantıları açtığını söyledi. (Yani tıkladığınız yerin bir kaç cm yakınındaki diğer bağlantılara tıklıyormuşsunuz gibi)
Bunun Chromium’da olduğunu gördüm, Firefox kullanmasını tavsiye ettim. Firefox’da bu sıkıntı kesinlikle olmuyor. Bilgi vermek istedim, Chromium ETAP’ta sorunlu çalışıyor, bir linki kopyalayıp adres çubuğuna yapıştırmak inanın çok sıkıntılı.
İyi çalışmalar

Yeni bir konu başlatmadan buraya yazayım dedim. Az önce Din hocamız çağırdı, Antropi Teach’de ekrana nesne olarak eklediği bir resmi parmak açma hareketi ile yakınlaştıramadığı için yardım istedi. Gittim denedim haketten çift parmak dokunup açma ile olmuyor, resmin sağ üst köşesindeki + şeklindeki ikona basıp, sağ alt tarafta beliren çift yönlü oka (boyutu büyültme ikonu) basılı tutup çekerek büyülttük. Her seferinde resmin sağ alt tarafındaki ikon ile büyülttüğümüzde, ikonu tuttuğumuz parmak tahta ekranının alt sınırına gelince resmi yukarı kaydırıp tekrar büyülttük. Uzun lafın kısası resmi istediğimiz büyüklüğe 6 adımda getirdik.
Windows ortamında çalışan Antropi Teach’da çift parmak dokunup açma yöntemi ile büyültma küçültme işlemlerini kolayca yapıyorlarmış.

Bu arada yazdıklarım lütfen şikayet gibi algılanmasın, sene başında PARDUS kullanımını arttırmak için öğretmenlerle bire bir görüşmeler yaptım. Kullananlar ciddi şekilde memnun (z-kitap kullanmayanlar). Boş derslerimde bire bir alıştırma çalışmaları yaptırıyorum. Kendilerinden gelecek tüm dönütlerle ilgileneceğime söz verdiğim için buraya yazıyorum.

Saygılar…

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.