ETA'yı USB yerine ne ile açabiliriz?

Okulumuzda bütün bilgisayarlarda PARDUS ETAP kullanıyoruz yapanların, emeği geçenlerin eline sağlık, Allah razı olsun. Çok güzel bir çalışma olmuş şimdiye kadar şunu yapamadık şu olmuyor dediğimiz bir konu olmadı. Ama USB ile tahta açmak konusunda çok sıkıntılar var.

Bir konuda problem yaşıyoruz USB ile akıllı tahtaları açmak gerçekten zor oluyor hem tahtaların USB portları bozulabiliyor hemde bazen USB belleği tahta görmüyor. Öğretmenler USB bellek ile tahtayı açarken gerçekten zorlanıyor. USB ile açmak yerine Android ve IOS cihazlar ile akıllı tahta açılabilse o zaman gerçekten daha iyi olur diye düşünüyorum.Gerçekten USB ler ile çok sıkıntı yaşıyoruz. Şifreli olarak tahtaları kullanmak bazen işkence gibi oluyor. Şifresiz tahtaya geçmek zorunda kalacağız böyle giderse. Bu konuda nihai bir çözüm bekliyoruz.İyi Çalışmalar.

3 Beğeni

http://www.etap.org.tr/index.php/396-2/
etap sayfasındaki program işinizi görmüyor mu?
Güzel bir iş yapmışsınız tebrik ediyorum bulunduğum yerde eski alışkanlıkları yenmeye çalışıyorum.Fakat görüyorum ki müthiş bir alışkanlık var.Diyorum WİN.akıllı Tahta da olup da PARDUS ETAP Akıllı Tahta programı arasında bir fark yok hatta PARDUS ETAP daha rahat ve özgür diye anlatmaya çalışıyorum.

2 Beğeni

Hocam programla şifre oluşturuyoruz. Sorun şu ki şifreli flaşh belleklerdeki şifreyle açılması zor oluyor. Takınca hemen algılamıyor. Ya bekliyor ya da bir iki defa çıkarıp takmak gerekiyor. Takıldığı an algılasa çok güzel olacakta bazen algılıyor bazen algılamıyor.
En büyük sorunlarımızda biri şifreli flaşlarla açılışın zor olması.
Diğer sorun ise pardusun açılışı yavaş.
Yoksa onun dışında şükür iyi kullanıyoruz.

2 Beğeni

Hocam kesin çözüm değil ama biz internet bağlantısı olmadığı için bir sınıfımızdaki Etkileşimli tahtayı “öğrenci” oturumu ile açıyoruz. Ve tahtayı ders saatleri dışında kapalı olacak şekilde ayarladık. Teneffüslerde öğrenciler açınca tahta açılıp bir dakika sonra kapanıyor. Ders saati aralığında açıldığında kapanmıyor taki ders saati bitip teneffüs zamanı gelene kadar.

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.