Ev sürümü hangisi 32 bitlik

Selamualeyküm hocam 32 bitlik ev sürümü kurmak istiyorumda gnome mi kde mi indirip kurmalıyım wine kurabilirmiyim güncelleme olmuyor biliyorum da kullanıslımı 32bitlik sürümler bilgilendirirseniz sevinirim hocam yoksa 64 bit kuruyumu sistem 32bitlik sistem bilgisi 4gb ram 320 hardisk

Aleyküm Selam
Eğer ki 4GB’lık belleğin tamamını sisteminiz görüyor ve kullanabiliyorsanız, büyük bir ihtimal işlemciniz 64bit destekliyordur.
En iyi sonucu deneyerek öğrenebilirsiniz.
Kurulum yapmadan çalışan(canlı) sistem üzerinden deneyiniz.

1 Beğeni

Hocambenim ki ram gercekte 2 gb dı ben ayrı 2gb taktım sonuç aynımıdır kurulum olmadan nasıl deneyebilirim daha önce xfce 17.3 kullanıyordum acıldıktan sonra siyah ekran çıkıyordu reset attıp düzeliyordu.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.

Kemal Bey’in bahsettiği şekilde bu ekranda Pardus Çalışan seçerek deneyebilirsiniz.

image

2 Beğeni

peki hocam :slight_smile: (Hocambenim ki ram gercekte 2 gb dı ben ayrı 2gb taktım sonuç aynımıdır kurulum olmadan nasıl deneyebilirim daha önce xfce 17.3 kullanıyordum acıldıktan sonra siyah ekran çıkıyordu reset attıp düzeliyordu) 64bit önerilir mi hocam.