Everest 1080P Webcam

Merhaba arkadaşlar,
Okulumuza Pardus Faz3 Arçelik etkileşimli tahtalar geldi. Zoom kullanabilmek için mikrofon yükledim. Ses iletimini sağlayamadım. Bu sebeple Everest 1080P Webcam kurmak istiyorum. Driver nasıl kurulur, yardımcı olabilir misiniz?
Pardus’ta acemilik çekiyorum. Driverlar ile ilgili genel bir bilgilendirme de yapabilir misiniz? Teşekkürler.

1 Beğeni

Driver yüklemek gerekmiyor.
Cheese veya guvcview uygulamalarından birini yükleyip dene kamerayı.
Mikrofon ise pulseaudio giriş aygıtları kısmından etkinleştirmek gerekiyor.Kapalı ise çalışmaz.

1 Beğeni

Pardus/Linux dağıtımlarında harici bir uygulama yükleme sürücüsüne ihtiyacınız olmaz, eğer isterseniz Pardus’un Debian tabanlı uygulamalarından pek çoğunu sudo apt-get install komutu ile ismini girerek depolardan, Pardus Mağazası’ndan ya da internette .deb uzantılı paketler vasıtasıyla yükleyebilirsiniz.

Bahsettiğiniz aygıt taktığınız zaman büyük ihtimalle Pardus tarafından algılanıp çalışacaktır, harici bir sürücü kurmanıza gerek kalmaz. OBS Studio ya da Cheese gibi uygulamalardan biri ile test edebilirsiniz. Mikrofon aygıtı için de Whisker Menü’den PulseAudio isimli arayüzü açıp Mikrofon kısmından kendi taktığınız mikrofonu seçin.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.