Everest ewn-689n wifi adaptör pardus 19.2 GNOME kurulum sorunu

kurulum yapmadan önce pardus çalışanı denemek istedim açtım wifi ye balan dediğimde kesinlikle bağlanamadım. hadi bismillah kuruluma geçtim bu arada kurulumu usb den yapıyorum kurulum aşamasında cd-dvd okuma hatası aldım ve kurulum sonlandı bu sorunu şu şekılde aştım ikinci bir usb ye iso dosyasını tekrar yazdım iki usb yi pc ye takıp boot ettim usb nin birini gösterip kuruluma geçtim ve kurulum devam etti bu sefer ağ sorunu ile karşılaştım ağ sorununu kablolu bağlantıyı seçerek 192.168.1.xxx ip verdim fakat kablo yok ve kurulum devem etti ve mutlu son fakat wifi çalışmıyor bu sorunu şu şekilde çözdum gelişmiş ayarlar ağ bağlantıları seçili bağlantıyı düzenle Kip_istemci seçiliydi etkin nokta yı seçtim bağlandı yine internet yok seçili wifiyi - eksi işaretiyle sildim ve tekrar parolayı yazıp bağlandım ama pc yi kapatıp açınca tekrar başa dönüyorum yine bağlantı yok bir çözüm lütfen saygılarımla Not: yazı biraz uzun oldu kusura bakmayın

2 Beğeni

Büyük ihtimalle yazdırma kaynaklı sorunlar yaşıyorsunuz. USB sıfırladıktan sonra Pardus önyüklenebilir USB ortamı oluşturma – Pardus – TÜBİTAK ULAKBİM ilgili bağlantıdan talimatları izleyerek tekrar deneyebilir misiniz ?

1 Beğeni

Akşam bu yazıdan sonra usb yi tekrar DD formatında yazdım kuruluma geçtim hiç bir sorunla karşılaşmadım fakat kurulum bittikten sonra yine wifi sorunu devam ediyor şimdi sizin talimatlarınız doğrultusunda yeniden deneyeceğim sonuç ne olacak göreceğiz tekrar buraya yazacağım saygılarımla

Sizin dediğiniz yolu takıp ederek kuruluma geçtim ve kurulum bitti wifi bağlantısı yok gelişmiş ağ ayarlardan kip istemci olarak görünüyor etkin nokta yapıp kaydettim boğlı görünüyor internet yok wifi yi silip sağ köşeden ağ seçip şifre girdim bağlandı internet var pc kapatı açarsam bağlantı yine yok tekrar baştan alıyorum bu işlemi

synaptic paket yükleyicisinden wicd paketi yükledim internet sorunu düzeldi fakat sağ alt köşede wifi simgesi kayboldu sağ köşedeki program çalışmıyor

Saygıdeğer kardeşlerim ben bu wifi sorununu çözmek için araştıma yaptım sorunun sürücü sorunu olmadığna kanaat getirdim 10 veya 15 defa kurum yaptım 17.4 den yukarı hepsini denedim hepsinde aynı sorun var ubuntu denedim hiç bir sorun yok pisi linux denedim sorun yok linux mint denedim sorun yok kurukum yaparken ağ sorduğunda bağlantı kuruluyor fakat kurulum bittikten sonra baktığımda kablolu bağlantı görünüyor wifi bağlantısı yapılamıyor nedeni hotspot bağlantısı kendiliğinden açılıyor
ve kablolu erişim noktası açık olduğu için bağlantı kurulamıyor bu durumun kodlama hatası olduğunu düşünüyorum
diğer denediğim tüm linux dağıtımlarında kurulumdan önce çalışan kısmında bile wifi bağlantısı var pardusun hiç bir sürümünde bağlantı yok
Sevgili Kardeşlerim bu durum son kullanıcıyı olumsuz yönde etkiler
Benim tek arzum kusursuz cezbedici yerli bir işletim sistemimizin olması yönündedir
u…u görselinin aynısı olduğunu biliyorum yapılan kodlamalarla bazı değişikliklerle sunulmuş fakat kodlama hatalarıyla dolu görebildiğim hatalar wifi ctr+alt+t terminal yok dizüstü bilgisayarımda birkez denedim mausun sağ tıkı çalışmıyor
negatif yorumlarımı isteyerek yazmıyorum
işinizin zor olduğunu biliyorum ve daha ileri sevyelere getireceğinize yürekten inanıyorum

3 Beğeni

Hemen havlu atmışsınız üzüldüm. Aşağıdaki işlemleri yaparsanız sorununuz çözülecektir.

Terminali açtıktan sonra;
-sudo apt-get install linux-headers-$(uname -r) build-essential git
-git clone https://github.com/lwfinger/rtlwifi_new.git
-cd rtlwifi_new/ && git checkout origin/extended -b extended
-sudo make install
-sudo modprobe -r rtl8723de
-sudo modprobe rtl8723de

1 Beğeni

Bu şekilde sonuçlandı çözulmedi

Özet

peak@pardus:~$ sudo apt-get install linux-headers-$(peak -r) build-essential gitbash: peak: komut yok
[sudo] password for peak:
Paket listeleri okunuyor… Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor
Durum bilgisi okunuyor… Bitti
‘linux-headers’ kurulu değildi, dolayısıyla kaldırılmadı
build-essential zaten en yeni sürümde (12.6).
build-essential elle kurulmuş olarak ayarlandı.
Aşağıdaki ek paketler kurulacak:
git-man liberror-perl
Önerilen paketler:
git-daemon-run | git-daemon-sysvinit git-doc git-el git-email git-gui gitk
gitweb git-cvs git-mediawiki git-svn
Aşağıdaki YENİ paketler kurulacak:
git git-man liberror-perl
0 paket yükseltilecek, 3 yeni paket kurulacak, 0 paket kaldırılacak ve 0 paket yükseltilmeyecek.
7.270 kB arşiv dosyası indirilecek.
Bu işlem tamamlandıktan sonra 37,9 MB ek disk alanı kullanılacak.
Devam etmek istiyor musunuz? [E/h] e
İndir: 1 Index of /pardus/ ondokuz/main amd64 liberror-perl all 0.17027-2 [30,9 kB]
İndir: 2 Index of /pardus/ ondokuz/main amd64 git-man all 1:2.20.1-2+deb10u1 [1.620 kB]
İndir: 3 Index of /pardus/ ondokuz/main amd64 git amd64 1:2.20.1-2+deb10u1 [5.620 kB]
8 sn.'de 7.270 kB alındı (856 kB/s)
Daha önce seçili olmayan liberror-perl paketi seçiliyor.
(Veritabanı okunuyor … 190072 dosya veya dizin kurulu durumda.)
Paket açılacak: …/liberror-perl_0.17027-2_all.deb …
Paket açılıyor: liberror-perl (0.17027-2) …
Daha önce seçili olmayan git-man paketi seçiliyor.
Paket açılacak: …/git-man_1%3a2.20.1-2+deb10u1_all.deb …
Paket açılıyor: git-man (1:2.20.1-2+deb10u1) …
Daha önce seçili olmayan git paketi seçiliyor.
Paket açılacak: …/git_1%3a2.20.1-2+deb10u1_amd64.deb …
Paket açılıyor: git (1:2.20.1-2+deb10u1) …
Ayarlanıyor: liberror-perl (0.17027-2) …
Ayarlanıyor: git-man (1:2.20.1-2+deb10u1) …
Ayarlanıyor: git (1:2.20.1-2+deb10u1) …
Tetikleyiciler işleniyor: man-db (2.8.5-2) …
peak@pardus:~$ git clone https://github.com/lwfinger/rtlwifi_new.git 1
Cloning into ‘1’…
remote: Enumerating objects: 29, done.
remote: Counting objects: 100% (29/29), done.
remote: Compressing objects: 100% (23/23), done.
remote: Total 6520 (delta 12), reused 18 (delta 6), pack-reused 6491
Receiving objects: 100% (6520/6520), 15.82 MiB | 1.54 MiB/s, done.
Resolving deltas: 100% (5241/5241), done.
peak@pardus:~$ cd rtlwifi_new/ && git checkout origin/extended -b extended
bash: cd: rtlwifi_new/: Böyle bir dosya ya da dizin yok
peak@pardus:~$ sudo make install
make: *** No rule to make target ‘install’. Durdu.
peak@pardus:~$ sudo modprobe -r rtl8723de
modprobe: FATAL: Module rtl8723de not found.
peak@pardus:~$ sudo modprobe rtl8723de
modprobe: FATAL: Module rtl8723de not found in directory /lib/modules/4.19.0-8-amd64
peak@pardus:~$

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.