Evolution Mail Programi Guncelleme

Merhaba,
Pardus 17.4 DDE sürümünü kullaniyorum.Mail programi olarak alışmış oldugumuz Outlook’a en yakin program Evolution gözüküyor.

Sorunum şu ; Sirkette baska bir pc’de linux mint var onda ki Evolution ile Pardus da ki arasinda fark var.Linux mint de ki versiyon ayarlarinda bir kac isimize yarayan bölüm var iken Pardusdakin de yok.
Versiyon guncelleyebiliyor muyuz ? Yoksa magazadan guncelleme gelmesini mi Bekleyecegiz…
Simdiden bilgi icin tesekkurler.

flatpak depolarında şuan Evolution 3.30.5 mevcutur, bu son sürümdür, flatpak depolarıyla son sürümü yükleme yapabilirsiniz. eğer nasıl yükleneceği hakkında bilgi isterseniz nasıl yükleneceğini acıklarım zaten pardus team flatpak aracını en son sürme yükselti.
https://flathub.org/apps/details/org.gnome.Evolution
Not: Pardus depolarındaki evolution mail stabildir.

1 Beğeni

Tanju bey merhaba,
Yardimlariniz icin tesekkurler.Pardusda suan 3.22 stabil surumu var sanirim.Ben bu son surumu test etmek istiyorum.Nasil yukleyecegim konusunda bilgi verirseniz sevirim.
Ayrica suan Evolution da maillerimi,klasorlerimi vs ayarladim.Bu yukleme sonrasi butun ayarlarim silinecek mi?

Okan Bey size garanti veremem verilerinizin kayıp olup olmayacığın öncelikle verilerinizi güvenli bir şekilde backup veya yedeğni alınız ama yükleme aşamasını acıklayabilirim:

1. Eğer flatpak aracını yüklemediyseniz bu bağlantıdan yükleme veya acıklamaları yapın:
    [Nasıl] Flatpak Aracını Yükleme
  2. terminalde şu komutları girin size soru soracak “y” basın yani size diyecekki bunlara erişim izini verceğim sadece(güvenlik icin):
    flatpak install flathub org.gnome.Evolution

Not: kişisel firkrim yükleme sonrasında iki tane evolution istemcisi olmalı, daha önce tecrübe etmediğim icin emin değilim.

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.