Faltpak Uygulama Merkezi

Merhaba. Flatpak Uygulama Merkezi Pardus mağazadan neden kaldırıldı? Flatpak Uygulama Merkezi - Pardus Uygulamaları burada varmış gibi listeli. Dosyayı indirip tıkladığımda şunla karşılaşıyorum:

2 Beğeni

Muhtemelen kaldırdılar fakat geri gelirse çok iyi olur direk pardusun magazasindan son kullanıcının kullanması daha kolay olur.

Merhaba

Pardus sunucuları şu an çalışmıyor…

Sorun bu olsa eğer diğer uygulamalarda aynı sorunu yaşamamız gerekmez mi?

terminalde

sudo apt install flatpak

komutunu çalıştırın şifreyi girin

sudo flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://dl.flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

onay isterse onaylayın

yüklemel istediğiniz programın sayfasını açın

elle kur kısmındaki komutla kurulum yapabilirsiniz onay için y tuşuna basın

Bunu yapmayı biliyorum. Ben mağazada olmamasını merak etmiştim. Teşekkürler.

Zafer bey uygulama mağazada görünüyor? Ancak sizin ekranınızda “paket önbelleğini yenile” yazıyor.

Terminali açıp

sudo apt update

komutunu bir dener misiniz?

Denemiştim. Ne olur ne olmaz diye tekrar denedim. Tüm paketler güncel.

uygulama mağazadan kaldırılmış

başka bir kaldırılan uygulamayı kurmaya çalışmıştım bağımlılıklardan dolayı kuramadım uyum sorunları olabiliyor.

Çok ilginç…

Ben pardus 21.5 kullanıyorum bende “bulunamadı” yazısı yok, direk yükle yazısı çıkıyor.

Bence teknik bir sorun vardır, yöneticiler görürlerse ilgilensinler. Ya da pardusun anasayfasında diyalog kurmak için köşede bir yer var orayı da kullanabilirsiniz.

Selamün Aleyküm
Pardus 23’ün depolarında görünmüyor. Muhtemelen kaldırıldı.
DEB paketi olarak indirip deneyebilirsiniz. Lakin anladığım kadarıyla en nihayetinde tercih etmek istemediğiniz bir yöntem.

Gnome Software uygulamasını flathub eklentisiyle kullanabilirsiniz kaldırılan paket yerine. Gayet güzel çalışıyor.

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.