Fare hassasiyeti

Selamlar,

Acaba bir ben mi yaşıyorum bu sorunu, yoksa başkaları da yaşıyor mu ve nasıl çözüyorlar diye öğrenmek istiyorum.

Fare hassasiyeti çok iyi değil gibi!. Yani menülerin üzerine yada minimize butonuna gidip tam üzerinde durmak için yoruluyorum resmen.
Oysa ayni bilgisayar ve aynı mouse ile Windows’da fare kullanımı oldukça rahat.
Sanki bu konuda geliştirme yapmaları gerekiyor gibi gibi.
Mi? Yoksa ben fare ayarlarından her kombinasyonu denedim de başarılı olamadım mı bilemedim.

1 Beğeni

Başka bir fare ve kullanıcı ile test etme imkanınız var ise, karşılaştırma açısından iyi olacaktır.

İvmelenme ve duyarlılık’ı en sona getirdim. Daha kullanılışlı oldu :slight_smile:

1 Beğeni

Ben de DDE kullanıyorum ve varsayılan ayarlarda hem touchpad’i hem de harici fareyi gerçekten kullanması zordu. Ancak Fare hızını ben 1 düşürünce oldukça kolay oldu. Pardus henüz (bildiğim kadarıyla) Windows üzerindeki işaretçi hassasiyetini arttır gibi bir yazılımsal müdahale yapmıyor. Ancak işaretçiyi yavaşlatmak ben de bu sorunu ortadan kaldırdı. İşaretçi Windows’taki gibi kullanılmaz derece yavaşlamıyor son derece konforlu yine de. Ama her şeyi denedim diyorsunuz o halde sorununuz donanımsal olabilir. Ayrıca eğer touchpad değil de harici fare kullanıyorsanız, farenin bulunduğu yüzey fare performansını etkileyebilir başka bir yüzeyde deneyin. Umarım sorun çözülür.

2 Beğeni

Evet benim sorun şuan çözüldü.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.