Fare imleci kayboldu

Selam internettte gezinirken fare imleci kayboldu :smiley: nasıl düzeltilir.

Aleykümselam
sorununuz hala devam ediyor mu
eğer ediyorsa kaybolduğu zaman ne yapıyordunuz yani arka planda bir şey yükleyip kaldırıyor muydunuz yoksa bi anda mı gitti belki ekran ayrlarından çift ekran kullnıyorsanız diğer ekran gitmiş olabilir
bir de imlecin görüntüsün değiştirmiş miydiniz belki ondan da olabilir
yani kendi kendine gideceğini pek düşünmüyorum biraz daha detay verirseniz daha iyi olur

sudo nano /usr/share/icons/default/index.theme

birde bunun çıktısını verebilir misiniz

devam ediyor.
birden fazla monitör kullanmıyorum.
firefox kullanıyordum ilk sorunla karşılatığımda
hiçbir ayarla oynamadım :smiley:
kurulumdan kısa süre sonra oldu

yani benim de başıma gelmişti mause çalıştığı halde imleç çalışmıyordu sebebi pilin zayıflığındandı(farenin)
onun haricinde değlidir ama bi sebepten imleç temsına bi şey olmuştur diye ctrl alt t basarak terminali açıp veya ctrl alt f3 ile tty3 ekranına girip kullanıcı ismini girip şifrenizi girip(ikisi de terminal ekranına girmek için sadece ikinci dediğimde kullanıcı adı ve parola yazmanız gerkiyor)

sudo update-alternatives --config x-cursor-theme

bu kodu çalıştırıp

resim
sizinki böyle olmasada ordaki bir temayı seçip(numarasını) değştirip entra basıp bilgisayarı tekrar bi açmayı deneyebilirsiniz
aklıma başka bir neden gelmiyor çünkü bi işlem yapmıyorken imlecin kaybolması hiç normal değil
tabi bu zamana kadar beklediniz mi bilmiyom ama bu seferde olmassa bence tekradan bi format atmayı deneyin

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.