Fare imleci sürekli dönüyor

Öncelikle , Allah bir daha böyle felaketler yaşatmasın, ölenlere rahmet, kalanlar sabır versin.
Fare imleci bir süredir sürekli dönüyor. Ayarlar kısmından temayı değiştirdiğimde (hangisini seçersem seçeyim, hatta önceki temaya geri dönünce dahi farketmiyor) bu durum sonlanıyor, bilgisayarı yeniden açtığımda yine aynı sorun davam ediyor. Çalışan tüm uygulamaları kapatınca dahi bu şekilde olması nedeniyle dikkatimi çekti. Windows kullanıcılarının benzer bir sorun yaşadıklarında virüs olabileceği yönünde yorumlara rastladım internette. Pardus’ta virüs olmayacağına göre : ) sorun nerede?
İlgi gösterenlere şimdiden teşekkür ederim

Aleyküm selam.
Virüs taraması ClamTK ile yaptım. Herhangi bir virüs tespit edilmedi.
Sistem kaynaklarında bir uygulamanın “alarm” fonksiyonunun çalıştığını farkettim, kapatınca sorun çözüldü.
Benzer sorun yaşayan olursa diye açıklamaları yazdım.
Tekrar teşekkür ederim.

1 Beğeni

Selamün Aleyküm

Rabb’im rahmetiyle muâmele eylesin.

Öncelikle Pardus’a da virüs bılaşabilir. Ancak sistem mimarisi itibariyle bu, Windows’a göre göre daha zor ve kısıtlıdır.

Fare imleci sürekli dönmeye başladığında sistem kaynaklarını kullanan bir yazılımın olup-olmadığını teyit ettiniz mi?
Genellikle bazı paketlerin kurulumu sonrası devreye girdiği farkedilmeyen hizmetler kaynak tüketimi sağlayabiliyor.

Selametle…

2 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.