Fare İşaretçisinin Hassasiyetini Arttırma

Ayarlardan imleç hızını sonuna kadar açtım, fakat daha yüksek hıza ihtiyacım var. Nasıl yaparım?

Bağlantısında sorununuza bir çözüm bulamadıysanız farenizin marka modeline uygun sürücülerini kurmayı denediniz mi?

Logitech M185 mouse kullanıyorum. Linux 2.6 veya üstü kernel için uyumlu. Tak/çalıştır aygıt bunlar.

Ayrıca [kubuntu] Logitech M185 Wireless Mouse - Suspend Woes - Page 2 sitesinden öğrendiğim kadarıyla

sudo modprobe -r usbhid

komutunu uçbirimde girdikten sonra bilgisayarınıza takılı USB bağlantılarını devre dışı bırakıyormuş. Usb 'li cihazları çıkarıp tekrar bağlayınca fare çalışmış diye okudum.

Ben bu kadar yardımcı olabiliyorum.

Çalışmasında sorun yok fakat işaretçi hızını daha yüksek kullanmak isterim. Fareyi yoğun kullanıyorum.

Eğer donanıma değil de yazılıma bağlı bir sorunsa daha önce şöyle bir öneri yapılmış:

Bu arada ben de imwheel’in sitesinde tavsiye edilen Firefox 'ta imleç hızını arttırmak için FoxScroller isimli ekletiyi (sayfayı otomatik kaydırmayı) yükledim. Yükledikten sonra uygulmanın simgesi olan üçgene tıklayınca uzantı etkinleştiriliyor.

Uygulamanın simgesinin üzerine sağ tıklayınca açılan “Set speed” yazan seçeneğe sol tıklayın ve değeri yükseltirseniz okuma hızınıza göre internet sayfanızı yukarıdan aşağıya süratle gözünüzle tarayabiliyorsunuz. Size de tavsiye ederim.

Google Chrome internet tarayıcısı için Fast Scroll tavsiye ediliyor.

1 Beğeni

@Ismail-Emre-Arikan muhtemel çözümü buldum ama şimdilik üzerine gitmedim. Arch viki sayfasında anlatılıyor, xorg yapılandırmasıyla çözüm mümkün olacaktır. Ayrıca bir script yazımıyla da çözümü varmış.

1 Beğeni