Fatih projesi kyocera fs3040 mfp yazıcı kullanıcı ayarı

Merhabalar,
Okulumuzda Fatih projesinde gelen kyocera fs3040 mfp yazıcısı var. Windows ta her kullanıcıya iş hesaplama aylarından şifre veriyoruz ve herkes kendi sifresinden yazdırıp makina üzerinden kaçar tane fotokopi çıktısı aldığı hesaplanıyor. Pardus kurduk bilgisayara ama iş hesaplamayı yapamıyoruz. Kullanıcı tanımlıyoruz ama değişik kullanıcılar çıktı alsa bile yalnızca bir hesap üzerine yazılıyor çıktı sayısı… burayı asamadik bundan dolayı tekrar Windows kurmak zorunda kaldık. İş hesaplama.saglikli çalışmıyor Pardus ta… var mıdır bir yolu acaba.

1 Beğeni

hocam şunu bir deneyin. benim okulda da kyocera 6530 var. siz yine çıktı alabilmişsiniz ben onuda yapamadım. yazıcıyı kurdum (kyoceranın sitesindeki driverı kurdum ) bir türlü çıktı alamadım. yazıcıda bahsettiğiniz gibi her öğretmen için şifre var. pardus da yazıcıya bu kullanıcıları nasıl tanımlıyacağız bilmiyorum.
Kaan bey size gönderdiğim linkteki işlemleri yapmamı istedi ama bir türlü uygulama fırsatım olmadı.
bizim yazıcı ağa bağlı degil usb kablosu ile tek bilgisayara bağlı çözüm bulursanız haber edin

Ben orada anlatılanlara benzer şekilde kullanıcıları eklemiştim hatırlıyorum, ama sorun şu ki diyelim ki bir şifre girdik bir kullanıcıdan çıktı aldık. diğer bir kullaıcı şifresini girse bile ilk çıktı alan kullanıcının üzerine yazıyor çıktıları… Yani ilk kim kullanırsa ona yazıyor makina…Ben kyoceera grafik programınıda kurdum oradan işhesabı ile kullanıcı ekleniyor ama sağlıklı çalışmıyor.
Sırfbu yüzden windowsa dönmek zorunda kaldık…

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.