Firefox 64.0 yükleme/yükleyememe

Bu sorun acaba sadece bendemi yoksa başka deneyim sahibi olan var mı?
Firefox 64.0 quantum sürümü yayınlanmış.Ancak daha önce yaptığım şekilde bu sürümü güncellemeye çalıştığımda firefox 64.0 çalışmamakta. Mozilla sitesinden indirim download dizininde buraya ayıkla diyerek Klasör ismini ve çalıştırılabilir firefox dosyasının ismini firefox-esr olarak değiştirip sudo thunar komutu ile dosya yöneticisinden eski firefox-esr yi silip yenisini kaydedtim. Malesef çalışmıyor. Ayrıca download klasöründe de çalıştırılabilir firefox dosyası ismi firefox-esr olunca yine açılmıyor.

Yapmış olduğunuz işlemler doğrudur. Terminalden firefox-esr komutu ile tarayıcıyı açmayı deneyip aldığınız hatayı paylaşınız.

Daha önceki yapmış olduğunuz işlemleri bilemediğim için var olan tüm dosyalarını silip yeniden depodan kurmayı deneyebiliriz. Aşağıdaki dosya ve dizinleri yönetici olarak açtığınız thunar dosya yöneticisinden girerek silin.

/home/$USER/.mozilla
/usr/bin/firefox
/usr/bin/firefox-esr
/usr/lib/firefox-esr

Terminalden sudo apt install firefox-esr komutu ile depodaki sürümü yükleyin.

cevaplarınızdan anladığım kadarıyla sorun sadece benim sistemimle ilgili olduğunu düşünüyorsunuz
teşekkürler.

Evet sorun yapılmış olan işlemler.

ancak şöyle bir durum söz konusu 64.0 sürüm dışında birkaç sürüm denedim hepsi de çalışıyor.

Yine indirilen klasörü içindeyken klasör ismini hiç değiştirmeden firefox çalıştırılabilir dizini tıkladığımda tarayıcı yine açılıyor.

Gönderdiğiniz ekran resminden firefox-esr nin olmadığı anlaşılıyor. Kurulumda yada işlemlerinizde bir hata var o zaman.

İndirdiğiniz firefox64 dosyasını /usr/lib dizinine kopyalayın.
Terminalden sudo nano /usr/bin/firefox komutunu çalıştırın ve içeriğinde bulunan tüm satırların başına (ilk satır hariç) # işaretini koyun ve son satırına aşağıdaki satırı ekleyerek kaydedip çıkın:

/usr/lib/firefox/firefox

bunların hiçbiri çözüm olmuyor.çünkü firefox çalıştırılabilir dosya firefox-esr olarak değiştirilince kesinlikle tarayıcı açılmıyor.

Ben usr /lib/firefox olarak isim değiştirmeden bıraktım . başlatta ise internet altındaki firefox-esr kısayolunun -esr sini silip tarayıcı yine eskisi gibi çalıştırdım.

Mesajımda isim değiştirme işlemi yapmadan direk kopyalama işlemi yaptırıyorum. İsim değiştirme yoktur. Çalıştırma komutunda direk dosyanın yolunu göstertiyorum.

sizin mesajınızdaki yöntem işe yaramadı yada ben bişeyleri eksik yaptım.ben kendi çözümümü yazdım yukarıda benim sorunum yazdığım yöntemle çözüldü ilginize teşekkür ederim.

Merhaba,
Şu scripti çalıştırmayı bir dener misiniz?
https://github.com/AliKOCA/pardus-firefox-son-versiyon-yukleme
Selamlar.

Merhaba;
Kullanımı:
1.Dosyayı indirdiyseniz;

$ sh firefox-yukle.sh

  1. Veyahud hiç indirmeden;

$ sh https://github.com/AliKOCA/pardus-firefox-son-versiyon-yukleme/blob/master/firefox-yukle.sh

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.