Firefox Güncel Sürüm Scripti

Arkadaşlar Firefox ESR yerine güncel sürümü kullanmak isteyenler için bir bash scripti hazırladım. Aşağıda github linkini paylaştım inceleyebilirsiniz. Bende çalışıyor. Deneyip geri dönüş yaparsanız sevinirim ya da bilenler scripti inceleyip yorumda bulunurlarsa da çok güzel olur. Buradan da tıklayarak direkt sh olarak indirebilirsiniz.

7 Beğeni

Teşekkürler ben scripti kullanarak yükledim. Esr yi de sildim. Başarılı bir şekilde e posta adresimle yeni kurulumu eşitledim yer imleri vs ellerinize sağlık

1 Beğeni

Sevindim. Teşekkürler. Telegram için de yapıp paylaşacağım. Telegram çok sık güncelleme alıyor ama depoya çok geç geliyor. Telegram bu şekilde opt dizininden çalışınca güncellemesi de tek tıkla kuruluyor.

2 Beğeni

Bu da Telegram Masaüstü uygulaması için hazırladığım script;

2 Beğeni

Hocam steam da oyun oynamak isteyenler var. Pardus forumlarında steam wine ve play on linux gibi uygulamalar ne kadar çok güncel kalırsa o kadar iyi bir deneyim elde eder pardus kullanıcısı. Bunların scriptini yaparsanız çok güzel olur. Bir kez daha teşekkür ederiz scriptler için.

1 Beğeni

Yanlış görmediysem PlayOnLinux’un depolarda son sürümü var. Wine ve Lutris için hazırlamayı düşünüyorum. Lutris’i denemenizi tavsiye ederim bu arada. Daha verimli bir uygulama Windows oyunları için.

2 Beğeni

Çıktının en sonunda şöyle bir şey veriyor.

mv: Dizin olmayan '/opt/firefox''un üzerine dizin 'firefox' yazılamaz

opt klasörünün içeriğini atar mısınız?

1 Beğeni

Deepin Ekran Görüntüsü_nautilus_20200817161715
Bir zamanlar DaVinci Resolve 16 yüklemeye çalışmış ve sonra başarısız olmuştum. Acaba onla bir ilgisi var mı?

opt klasörüne daha önce firefox çalıştırılabilir dosyasını atmışsınız o yüzden aynı isimle klasör oraya taşınmıyor.

Burada yapmam gereken nedir?

Sanırım o dosya firefox-esr olmalı

O klasördeki firefox dosyasını kaldırırsanız ya da ismini değiştiriseniz daha önce aldığınız hatayı almazsınız.

Komuta -f eklerseniz dosya varsa bile üzerine yazar. Hatanın önüne geçmiş olursunuz.
Yani şu şekilde

sudo mv -f Firefox /opt

3 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.