Firefox Kısayol Sorunu (Ctrl + Numara ile Sekme Geçişleri)

(bitig) #1

Merhaba,
Pardus 17.5 UVD XFCE (64-bit) sürümünü dizüstü bilgisayarıma kurarak Pardus dünyasına katıldım.

Sistem kurulumundan sonra pardus depo’dan Firefox’u 60.7.0esr (64 bit) sürümüne güncelledim ancak başlıkta da belirttiğim gibi Ctrl + Numara tuşlarına bastığımda sekmeler arasında geçiş yapamıyorum.

Sorunun sistemde mi yoksa sadece Firefox’ta mı olduğunu görmek için Opera’nın debian dağıtımını indirip kurdum, Opera’da sorunsuz sekme geçişi yapabiliyorum.
Opera Sürüm:62.0.3331.18

Sorun sizce neden kaynaklanıyor olabilir? Çözüm önerileriniz nelerdir?

0 Likes

(𝗄𝖺𝖺𝗇) #2

ALT tuşunu kullanınız.

1 Like

(bitig) #3

Bilgilendirme için teşekkürler. Ancak alışkanlıklar kolay kolay değişmiyor. Alt yerine Ctrl + numara kombinasyonu ile sekmeler arasında geçiş yapmak bana daha kolay geliyor.
Birçok yerde kısayol olarak Ctrl + 1 to 8 verilmiş bu özellik için. Windows’ta da bu şekilde çalışıyor. Resmi sitede Alt + 1 to 8 olarak verilmiş kısayol.
Eklentisiz bir çözüm mümkün görünmüyor şu an için. Firefox support forum’da sordum bu sorunu, belki oradan bir cevap gelir.

0 Likes

(bitig) #4

Firefox destek forumunda aldığım cevapta şu eklenti ile sorunu çözebileceğim yazıyordu. Eklentiyi kurdum işe yarıyor "Alt + Numara kısayolu da etkilenmiyor. (Eklenti’ye yapılan yorumlarda Ubuntu kullanıcıları ile Chrome’dan Firefox’a geçiş yapanların benzer sorunu yaşadığını gördüm.)

1 Like

(Musa Ortagedik) #5

Cevabı bulmanız gerçekten çok iyi. Kendi yorumunuzu cevap olarak işaretleyin ki konu kapansın ve ihtiyacı olan birisi okuduğu zaman yararlansın.

1 Like

(system) kapatıldı #6

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.

0 Likes